Sevimli Misafirlere Banyo Seansı

Sevimli Misafirlere Banyo Seansı

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezinde yaşayan misafirler için gerekli önlemler alındı. Rehabilitasyon Merkezinde barındırılan 200 köpek ve 150 kedi için sıcağa karşı çeşitli soğutma yöntemleri uygulanmaktadır. Tavan vantilatörleri ile hava sıcaklığı düşürülür, kedi ve köpeklerin yaşam alanları günlük olarak sürekli yıkanır. Köpekler için de banyo seansları düzenlenmektedir. Banyo seansları sırasında renkli görüntüler ortaya çıkar.

Isı nedeniyle dengesini kaybederler

Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışan Veteriner Hekim Nilay Vurkaç, havaların ısınmasıyla birlikte köpeklerin de sıcaktan dolayı dengesini kaybedebileceğini söyledi. Veteriner Vurkaç, “Rehabilitasyon merkezimizin sevimli misafirlerimizin alt katlarının soğutulması ve yıkanması günlük olarak yapılmaktadır. Bölgemiz sınırları içerisine ruhlar için yiyecek ve su kapları yerleştirdik. Günlük olarak kontrol edilir ve değiştirilir. Bu noktada vatandaşlarımızın zaman zaman duyarlı olmasını istiyoruz. Dairelerin önüne küçük su kapları konulabilir. Sokaklarda yaşayanların da suya ihtiyacı var ”dedi.

Tıbbi koşullarda günlük olarak yıkanırlar

Merkezin sevimli misafirleri için banyo seansları düzenlediklerini ifade eden Vurkaç, “Merkezimizde 200 köpek ve 150 kedi ağırlıyoruz. Bilinen hava koşulları ile Ağustos çok sıcaktır. Deri ve saç dengesini bozmamak için köpeklerimizi tıbbi koşullarda günlük olarak yıkıyoruz. Kulaklarına koruyucu takarak gözlerini temizliyoruz. Köpekler yıkama işlemiyle biraz rahatlar. Evde köpek besleyen vatandaşlarımız serinlemek için köpeklerini de yıkayabilirler. “Özel şampuanları tercih etmelerini veya yıkama işlemi için bir veteriner hekime danışmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here