MURGEM’den ücretsiz rehberlik hizmeti

MURGEM’den ücretsiz rehberlik hizmeti

Muratpaşa Belediyesi’nin covid-19 programı ile yaklaşık 3 aydır online eğitim modeline geçen ve YKS’de yüzde 87,5’lik başarı oranına ulaşan MURGEM, seçim sürecinde hem kendi öğrencilerini hem de dış öğrencilerini destekliyor. Ücretsiz rehberlik için MURGEM öğretmenleri 09: 00-17: 00 saatleri arasında Kızılsaray İlçesi’ndeki MURGEM binasında öğrencilerle yüz yüze görüşmektedir. YKS’de tercih süresi 14 Ağustos Cuma 23.59’da sona erecek.

ALINAN PANDEMİK ÖNLEMLER

MURGEM Başkanı İsmail Ünal, Muratpaşa Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve gençlerin sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurduğu MURGEM’in 2015 yılında kapılarını açtığını söyledi. Binlerce öğrencinin üniversite hayalleri olduğunu belirtti. Ücretsiz olan merkez ile 5 yılda hayata geçen Ünal, “Tercih döneminde hem öğrencilerimize hem de dışarıdan gelen öğrencilere pandemi koşullarına göre önlemler alarak rehberlik hizmeti veriyoruz” dedi. MURGEM öğretmenlerinden Sinem Gedik Toprak, “Öğrencilerimize gelecekleri için en iyi olanı desteklemek için buradayız” dedi.

YANITLA BULUNAN SORULAR

MURGEM öğretmenleri ile tercihleri ​​için görüşmeye gelen Burak İpek, önceliğinin dil ile ilgili bölümler olduğunu ancak gemiler ve uçaklarla ilgili bölümleri de merak ettiğini anlattı. “Üniversite olarak da kafam karışmıştı. Buraya uzun bir listeyle geldim. “MURGEM’den aldığım rehberlik sayesinde emin olmadığım hususları netleştirdim.”

Melisa Mercan ise Uludağ ve Akdeniz üniversiteleri arasında seçim yapmakta zorlanarak, MURGEM’in rehberlik hizmeti sayesinde Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin her anlamda kendisi için daha iyi olduğuna karar verdiğini söyledi. Mercan, “Birinden bilgi almak ve size yardımcı olduğunu bilmek iyi hissettiriyor. Onun için geldim. Ben memnunum ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here