Antalya'da “Sıfırdan Başlayalım” projesi hayata geçiyor.

Antalya

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevre bilinci yüksek bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak için Çevre Eğitim merkezlerinin sayısını artırmaktadır. Karaalioğlu Park’ta yer alan Müzeler Kompleksi içinde kurulacak ve 430 m² kapalı alana ve 1.620 m² açık alana sahip olacak olan “Sıfır Çevre Eğitim Merkezi’nden Başlayalım”, çevre bilinci kazanmayı hedefliyor. tüm yaş grupları için uygun aktiviteler ve yöntemler.

SIFIR ATIK ATÖLYESİ
Merkezde yapılması planlanan Sıfır Atık Atölyesi’nde öğrenciler, çocuklar, ev hanımları, yerli veya yabancı turistler ve heykeller, aksesuarlar, dekorasyon malzemeleri, model için günlük hayatta kullanılabilecek malzemelerin üretimi yer alacak. atıklardan atölye çalışmaları.

ÇOCUKLAR EĞLENECEK
Atölye aynı zamanda kentin parklarında ve açık alanlarında sergilenebilecek aksesuarlarla kedi, köpek ve kuş evlerinin yapımını öğretmeyi hedefliyor. Atık oyun atölyesinde, hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından zevk alınabilen ve öğrenilebilen atıklardan oyuncakların nasıl yapılacağı, bulmacaların, boyama kitaplarının ve çevre eğitimi ile ilgili hafıza oyun kartlarının nasıl yapılacağı öğretilecektir. Modern müze tasarımı gerekli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here