Kadın girişimcilere destek paketi!

Kadın girişimcilere destek paketi!

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü geçtiğimiz günlerde kadın emeğini ekonomik bir değere dönüştürmeyi hedefleyen kadınlara yönelik 5 ana başlık altında “Kadın Kooperatifleri Destek Paketi” ni duyurdu. Kadın girişimcileri ve kooperatifleri desteklemeyi amaçlayan bu çalışma kapsamında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, başkan yardımcıları, birim yöneticileri ve Kepez Kadın Koordinasyon Merkezi üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda kadın kooperatifleri destek paketi ve girişimci kadınlar için yapılması gereken bilgi çalışmaları tartışıldı.

Kepez girişimci kadınların yanında

Toplantıda alınan kararla Kepez Belediyesi, 6-13-20 Ağustos tarihlerinde Sakarya Bulvarı AKMEK Kepez Kadın Koordinasyon Merkezi’nde “İçimde girişimci olmak istiyorum” diyen kadınlara kapılarını açacak. Belirlenen tarihlerde 14.00-16.00 saatleri arasında girişimciliğe başlamak isteyen kadınları ağırlayacak olan Kepez Belediyesi, kadınlara hayallerinin peşinden koşma fırsatı sunacak. Kepez Belediyesi, kadınları emeklerini nasıl ekonomik değere dönüştürebilecekleri ve onlara sunulacak fırsatlar hakkında bilgilendirecektir. Bilgilendirmenin ardından, girişimci kadınlar için Girişimci Eğitim Programları düzenlenecektir. Kadınların bilinçli girişimlerini yapmalarını sağlayacak Kepez Belediyesi, Kooperatif Kuruluşlarına Destek, Üretim Süreçlerine Destek, Destek gibi 5 ana başlık altında toplanan Kadın Kooperatiflerine Destek Paketi ile kadın girişimcilerin yanında olacak. Pazarlama Süreçleri ve Garanti Programları.

Kadın Kooperatifleri Destek Paketi

Girişimci Eğitim Programları; Özellikle aile ekonomisine üreterek ekonomiye katkıda bulunmak isteyen girişimciler için kooperatiflerin faydalarını, örgütlü güç olmanın önemini, devletin kooperatiflere sunduğu fırsat ve fırsatları, kooperatiflere göre eğitim programları sunulacak. mevzuat. Eğitim Programları Ağustos 2020’den başlayacak.

Kooperatif Kuruluşlarına Destek; Kooperatif kurarak işbirliği kurmayı hedefleyen kadınlara, kuruluş aşamasında ihtiyaç duydukları tüm desteği içeren yardımlar sunulacak. Soruları cevaplama, yönlendirici sorular, hukuki destek ve organizasyona yer ayırma gibi konularda destek sağlanacaktır.

Üretim Süreçlerine Destek; Üretim aşamasında girişimcinin ihtiyaç duyduğu her türlü destek sağlanacaktır. Kaliteli üretim nasıl yapılır, nasıl marka olunur, hangi yerlerde uygun üretim yapılır.

Pazarlama süreçlerine destek; Kooperatiflere ürünlerini pazara sunacakları cazip mekanlar sunulacak. Antalya Köy Pazarı, Toplum Pazarı ve yeni muadiller gibi Gıda Pazarları kurulacak. E-ticaret kullanarak pazarlamak isteyenlere teknik destek verilecek. Ürünlerini pazarlamak için katılmak istedikleri Fuar ve Festivallere ulaşım destekleri, girişimcilerin ürünlerini pazarlamasında önemli fırsatlar olacaktır.

Satın Alma Garantisi Verme (Üret, satın al, getir, satın al); Kepez Belediyesi, satın alınan ürünler arasında yer alan ürünleri üreten kooperatiflerin ürünlerini satın almalarını garanti edecek. Bu kooperatiflerin pazar ihtiyaçlarına önemli destek sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here