Kepez’den üniversite tercih danışmanlığı hizmeti

Kepez’den üniversite tercih danışmanlığı hizmeti

Kepez Belediyesi, adaylara aldıkları puanla hangi üniversiteye başvurabilecekleri konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde üniversite adaylarına ev sahipliği yapan Kepez Belediyesi, öğrencilerin geleceğini 14 Ağustos’a kadar yönlendirecek. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, üniversite seçimlerini yapmak için acele eden öğrencilere eşlik etti. Üniversite adayları ile konuşan Belediye Başkanı Tütüncü, bu seçim maratonunun bu hafta üniversite adaylarının hayatında önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde uzman eğitmenler

Kepez Belediyesi’nin tercih danışmanlığı hizmetinin 14 Ağustos’a kadar devam edeceğini belirten Başkan Tütüncü, “Bu süreçte üniversite tercihlerini yapacak öğrencilerimizle birlikte olacağız. Üniversite adayı gençimize danışmanlık adı altında özel bir hizmet vereceğiz. Hangi bölüm seçilecek üniversite aday öğrencilerimiz için en önemli konudur. Aldıkları puanla hangi üniversiteye yerleştirebileceklerini bilmeleri gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle uzman eğitmenlerimizi Mimar Sinan Kongre Merkezi’ne getirdik. Burada, Antalya’nın en özel eğitimcileri üniversite aday kardeşlerimizi bekliyor. Puanlarına göre hangi eğitim kurumu yerleştirebilecekleri konusunda detaylı olarak bilgilendirileceklerdir. Adaylarımızın başkanlarındaki sorular cevaplandırılacaktır. Eğitim hayatlarının en önemli kararını verdiklerinde onları destekleyeceğiz. “O konuştu.

Her zaman gençliğimizle beraberiz

Danışmanlık hizmetini tercih etmeye büyük önem verdiklerini ifade eden Tütüncü, “Çünkü gençlere öncelik vermeyi düşünüyoruz. Gençler ülkemizin geleceğidir. Tercih döneminde genç insanlarla birlikteyiz, çünkü onlar doğru bir profesyonel seçim yapabilirler ve gelecekte onları mutlu edecek en önemli konudur. Üniversite sınavlarına, lise eğitimine hazırlanma sürecinde gençlerle birlikte şimdi seçim aşamasındayız. 14 Ağustos 2020’ye kadar üniversite tercihlerini yapacak olan gençlerin Mimar Sinan Kongre Merkezi’ne gelmesini bekliyoruz. Kepez’de insan odaklı belediye uygulamaları devam ediyor. Gençliğimi yarınlara daha parlak hale getirmek için her türlü çabayı göstereceğiz. Sevgili gençlik, yolunuzu açık tutun. Hepinizin kalbinizden geçen üniversiteye yerleşmenizi diliyorum. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here