Dikkat! Büyük göğüsler sağlığı tehdit ediyor!

Dikkat! Büyük göğüsler sağlığı tehdit ediyor!

Plastik cerrahi operasyonları arasında en yüksek hasta memnuniyetine sahip operasyon meme küçültme olarak belirlenmiştir !!

Birçok kadın için büyük göğüsler, kronik sırt ağrısı, baş ağrısı, solunum problemleri, duruş bozukluğu, boyun ağrısı, cilt tahrişi, sütyen nedeniyle derin ve ağrılı oluklar dahil olmak üzere bir dizi fiziksel ve estetik sorun yaratır. Büyük göğüsler hastaların yaşam tarzı seçeneklerini de etkileyebilir. Fiziksel aktivite sporu ve egzersizi zorlaştırabilir, aktif yaşamı azaltabilir ve kilo almaya yatkın olabilir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Karaca Başaran’a göre, bu nedenlerle, meme küçültme ameliyatları sadece estetik cerrahi olarak değil, aynı zamanda yaşam kalitesini artıran fonksiyonel ameliyatlar olarak da görülmelidir.

Meme küçültme ameliyatı sırasında cerrahınız memeden yeterli miktarda yağı, göğüs dokusunu ve cildi çıkarır ve ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre uygun meme büyüklüğünü ve şeklini oluşturur. Meme küçültme ameliyatında tarif edilen birçok cerrahi teknik vardır. Yapılan çalışmalarda, meme küçültme ameliyatları plastik cerrahlar tarafından hasta memnuniyeti açısından yapılan tüm prosedürler arasında sürekli olarak birinci sırada yer almaktadır. Amerikan Plastik Cerrahlar Birliği’nin meme küçültme ameliyatı geçiren hastalarla ilgili yakın zamanda yapılan bir araştırmada, katılımcıların% 95’inden fazlası gerektiğinde tekrar ameliyatı tercih edeceklerini belirtti. Bu aydınlatıcı istatistikler, tıbbi ve estetik faydaları olan meme küçültme ameliyatının popülaritesinin artmaya devam edeceğini göstermektedir.

Meme küçültme ameliyatı isteyen hastalarda, ameliyattan önce kapsamlı bir muayene yapılmalıdır. Ameliyathane koşullarında gerekli radyolojik incelemeler yapılmalı ve kişiye özel planlama yapılmalıdır. Genellikle ağrısız ve kısa bir iyileşme süresine sahip olan bu operasyonlardan sonra ortalama 10 gün içinde sosyal yaşama dönmek mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here