Op. Dr. Neşe Erten, ''femto'' katarakt tedavisinin başarısında söz etti.

Op. Dr. Neşe Erten,

8-12 DAKİKA ARASINDA LAZER KATARAKT CERRAHİSİ

Erten, en son teknoloji lazer tedavisinin femto katarakt tedavisinin, çoğunlukla 60 yaş ve üzerinde görülen katarakt hastalığında çok etkili olduğunu belirterek, hastaya anestezi düşüşü uygulandığını ve ameliyatın 8 ila 12 dakika sürdüğünü söyledi.

Hastanın aynı gün taburcu edildiğini belirten Erten, “Net görüş 1 gün sonra da meydana gelebilir. Femto kataraktın en büyük avantajı hiçbir aşamada bıçak kullanılmamasıdır. Tüm insizyonların yerleştirildiği insizyon milimetre ölçülerek yapılacaktır önem kazanmaktadır.

Artık katarakt ameliyatı sırasında kullandığımız akıllı lensli tüm gözlüklerden kurtulabiliriz. Hastalarımızı akıllı lens cerrahisine yerleştirirken, poşet belirli bir milimetrenin üstünde veya altında olmamalıdır.

Düzenli bir tur olmalı. Ellerimiz veya bıçaklarımız olmadan femto kataraktın ayrı bir özelliği sayesinde, bazı özel lazer darbeleriyle astigmatizmayı önemli ölçüde azaltabiliriz. Çok daha iyi bir başarı oranına sahip, bizi çok rahat ettiriyor ve hatalarımızın olasılığını biraz daha azaltıyor. Kesimi kendimiz yapmıyoruz, kesimi yönetiyoruz. ”

Burada bunun bir ekrandan olacağını ve bilgisayarın bu kesimi yarattığını söylüyoruz. Bizim komutlarımızla çalışır. Aslında robotik diyebiliriz. “Başarı oranımızı çok artırıyor ve üzerimize yükü biraz düşürüyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here