Çevre Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Çevre Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda kurum, kuruluş, meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çevre ile ilgili çalışmalar yapan ilgili uzmanlardan oluşan Çevre Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Salonda yapılan Büyükşehir Belediyesi toplantısı Çevre Komitesi toplantısı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Dawn Otuz Altı, Kıdemli Danışman Cem Oğuz, Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Antalya Şubesi (TÜRÇEV) Antalya Koordinatörü Çevre Mühendisi Lokman Atasoy, Toplum Örgütlerinin Sivil Temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşlarına katıldı.

ÇEVRE SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE KATKIDA BULUNACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısında oybirliğiyle onaylanan Çevre Kurulunun ilk toplantısında, yönetim kurulu üyeleri ile toplantı, başkan seçimi ve yönetim kurulunda ele alınacak konular görüşülmüştür.

Çevre Kurulu, çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, çevrenin korunması için uygulanabilecek projeler üretmek ve uygulama süreçlerini planlamak, çevre bilincini yaymayı amaçlayan eğitim faaliyetleri düzenlemek için danışma kararları alabilecektir. alandaki ilgili uzmanlarla görüş alışverişinde bulunarak topluma Toplantıda, yönetim kurulu üyeleri Çevre Yönetim Kurulunun oluşturulmasından duydukları memnuniyeti dile getirmiş ve katkı için gerekli desteği sağlayabileceklerini ifade etmişlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here