Alanya Belediyesi 21 mezarlıkta 58 bin çiçek dağıtacak

Alanya Belediyesi 21 mezarlıkta 58 bin çiçek dağıtacak

Alanya Belediyesi bu tatil mezarlığa çiçek dağıtma geleneğini sürdürecek.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 21 mezarlıkta 19 türden toplam 58 bin çiçek, vatandaşlar için arifesinde 08: 30’dan itibaren mezarlıklara dikilecek.

58 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞACAK

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Direktörü Nazmi Uyar, “Bu yıl mezarlıklarda mevsimlik ve çok yıllık çiçekleri ücretsiz olarak dağıtma geleneğini sürdüreceğiz.” Dedi. Yönetmen Uyar şunları söyledi: “Arife gününde merkez, doğu ve batı mahallelerindeki 21 mezarlıkta 58 bin ücretsiz çiçek dağıtılacak.

Merkezinde; Hatipoğlu Belediyesi Mezarlığı, Bektaş Mezarlığı, Kale Yamaç Mezarlığı, Hisariçi Mezarlığı, Cikcilli Belediyesi Mezarlığı, Hacıbaba Mezarlığı, Oba Sekilioğlu Mezarlığı, Aşağı Oba Mezarlığı ve Tosmur Ak Mezarlığı, Okurcalar Karaburun Mezarlığı, İncekum Karabuynuzlar Mezarlığı, Merkez Mezarlık Çiçekleri Güzelbağ Merkez Mezarlığı, Konaklı Süt Mezarlığı, Emişbeleni Merkez Mezarlığı. “Çiçekler Kestel Hanönü Mezarlığı, Mahmutlar Belediyesi Mezarlığı, Kargıcak Plajı Mezarlığı ve Demirtaş Merkez Mezarlığı’nda vatandaşlara dağıtılacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here