Manavgat Belediyesi canlı hayvan pazarı konusunda açıklama yaptı!

Manavgat Belediyesi canlı hayvan pazarı konusunda açıklama yaptı!

Sözen yaptığı açıklamada şu açıklamaları yaptı:

“Sevgili vatandaşlarım,

Bazı sosyal medya hesaplarında yapılan yazı ve yorumlarda halkımızın evi olan Manavgat Belediyemiz, şehrimizin ihtiyaç duyduğu Hayvancılık Pazarının bulunmamasından sorumlu tutulmaktadır.

Ancak bilindiği üzere Manavgat Belediyesi’nin Canlı Hayvan Pazarı projesi belediyemizin gündeminde çok uzun zamandır bulunmakta ve uygulamasıyla ilgili her türlü ön çalışmalar yürütülmektedir. Manavgat Belediyesi, Demirciler Mahallesi 141, parsel 39 üzerine inşa edilmesi planlanan Hayvancılık Pazarı için hazırlanmış son derece modern bir projeye sahiptir.

Ancak, birçok başvurumuza rağmen alanın tahsisi belediyemize yapılmadığından bu önemli proje hiçbir şekilde gerçekleştirilemedi. Tahsis taleplerimiz ilgili bakanlık tarafından herhangi bir sebep olmaksızın askıya alınmıştır. Söz konusu alan belediyemize tahsis edilirse, acilen ihale ile uygulamaya konulacaktır.

Konuyla ilgili çalışmalar aşağıdaki gibidir:

* 14.04.2017 tarihli ve 528/6835 sayılı mektubumuz ile Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne taşınmazın “Mera” niteliğini değiştirmek üzere başvuru yapılmıştır.

* Mera Komisyonu tarafından belirlenen 20 yıllık çim fiyatı Belediyemiz tarafından 15.03.2019 tarihinde ödenmiştir.

* 23.05.2019 tarihli 686/10215 sayılı mektupla taşınmaz Manavgat Ulusal Emlak Müdürlüğünden belediyemize tahsis edilmesini talep etmiştir.

* 19.07.2019 tarihinde taşınmazın “Mera” niteliği değiştirilmiştir.

* 23.07.2019 tarihli ve 917/13821 sayılı mektubumuzla Manavgat Ulusal Emlak Müdürlüğü’nden yeniden tahsis talebi yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here