ASAT nöbetçi ekipleri arızalara müdahale ediyor

ASAT nöbetçi ekipleri arızalara müdahale ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Demre’deki altyapı ağına yeni bir kanalizasyon hattı ekledi.

ASAT tarafından Demre Küçükkum Mahallesi’nde gerçekleştirilen kanalizasyon hatlarının imalatı tamamlandı.

Yıldırım Sokak’a imalat işi ile bir kanalizasyon şebekesi kuruldu. Kısa sürede inşa edilen kanalizasyon şebekesi vatandaşlara sunuldu.

AKSEKİ’DE SORUN ÇÖZÜLDÜ

Akseki İlçesi’ndeki 1000 metrelik içme suyu hattı, ASAT ekiplerinin yoğun çalışmasıyla yerlerinden edildi ve yenilendi. Akseki Dikmen, Sadık, Cemerler ve Mahmutlu (Devrent Başı) mahallelerine hizmet veren içme suyu grubu borusunda bir arıza meydana geldiğini belirleyen ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı.

Boru hattının arızalı kısmının Antalya-Konya karayolu altında olduğu anlaşıldıktan sonra, sorunlu eski hattın tamir edilemediği görülmüştür. Hattın kesintisiz hizmete devam etmesinin mümkün olmadığı değerlendirildi ve ilgili bölümün yer değiştirmesine karar verildi.

YENİ HAT İŞİ YAPILDI

ASAT Akseki Şube Müdürlüğü, karayolunun altındaki içme suyu hattının eski kısmını iptal ederek 1000 metrelik yeni bir güzergahtan su dağıtımı için yeni bir hat başlattı. Gece gündüz yoğun bir çalışmadan sonra yer değiştirme tamamlandı ve etkilenen mahallelere sorunsuz içme suyu sağlandı.

FINIKE’DE SIRALI HAT ARIZASI

Finike’nin Eski Mahallesi’nde meydana gelen içme suyu şebekesi arızası da ASAT nöbetçi ekipleri tarafından giderildi. 22.00 saatte arıza noktasında kazı yaparak onarımlara başlayan ekipler, sorunu bir saat içinde çözerek hattı tekrar faaliyete geçirdi. Geç saatlerde yapılan çalışma ile, meydana gelen arıza bile tam olarak onarıldı, sorun büyük bir sıkıntı olmadan çözüldü.

HIZLI ARIZA MÜDAHALE

Manavgat’taki içme suyu hatlarında meydana gelen arızalar da ASAT ekiplerinin zamanında ve hızlı müdahalesi ile çözüldü. Sorgun Titreyengöl otelleri bölgesini besleyen içme suyu boru hattındaki arıza kısa sürede giderilirken, Kızılot İlçesi içme suyu tahliye hattında meydana gelen arıza erken müdahale ile 2 saat içinde giderildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here