Muratpaşa bayram hazırlıklarını yaptı, yasaklara dikkat!

Muratpaşa bayram hazırlıklarını yaptı, yasaklara dikkat!

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, 31 Temmuz Cuma günü başlayacak olan 4 günlük Ramazan Bayramı tatili için tüm hazırlıkları tamamladı.

Mağdurlara satış yeri olarak hizmet veren Muratpaşa Belediyesi, Ermenek mahalleleri ile birlikte Sigorta, Güzeloba, Çağlayan, Konuksever ve Yenigün mahallelerinin kapalı pazar yerlerinde ücretsiz fedakarlık hizmeti verecek. Bayındır, Ermenek mahalleleri ve Sigortalı Pazar’da, tatilin ilk iki günü ilk tatil günü diğer noktalarda ücretsiz olarak yapılacaktır.

Randevu Kesintisi Yok

Kurban için Muratpaşalılar 444 80 07 numaralı Turunç Masa’nın çağrı merkezinden randevularını aldı.

Kurbanların mezbahalar için eğitim ve gelişim kursunu başarıyla tamamladığı mezbahalarda, korona virüsü salgını nedeniyle sosyal mesafeyi korumak için randevu dışında kesim yapılmasına izin verilmeyecektir.

Muraatpaşa Belediyesi’nin sektörün tüm bölümlerindeki ilgili müdürlükleri, temas, bekleme sürelerinin en aza indirildiği ve kişiler arası mesafenin sağlandığı modeller oluşturmak için çeşitli simülasyonlar üzerinde çalışmıştır.

HİÇBİR MASKE ALINAMAZ

Buna göre, herkes istisnasız kurbanların kesim alanlarına götürülecektir. Ateşi 38 derece ve üzerinde olanlar kesim yerlerine alınmayacaktır.

Şemsiye, kesim alanlarına 2 metrelik aralıklarla yerleştirilecek ve insanlar sıcaktan korunacak ve bekleme anında sosyal mesafelerini koruyacaklar.

Vatandaşların mezbahalarda maske kullanmaları da gerekecektir. 60’tan fazla personelin katıldığı kesim alanlarında kurbanlık kesim sürecinin tamamlanması hedeflenmektedir.

PLAJLAR BAYRAMIMDA

Muratpaşa Belediyesi kurbanlarında alınan önlemlerin yanı sıra, 4 günlük tatil boyunca DağYakası kafeleri ile birlikte 5 mavi bayraklı plajıyla hizmet vermeye devam edecek.

Ziya Gökalp ve Erdal İnönü şehir parklarında yer alan kafeler, tatil boyunca 08.00 – 24.00 saatleri arasında hizmet verecek. Ayrıca Konserve Koyu, Mobil, Erdal İnönü, İnciraltı ve Erenkuş plajları tatil boyunca açık olacak. Tatil sırasında olası yoğunluğa karşı gerekli önlemlerin alındığı ve maskelenmemiş girişlere izin verilmeyeceği yerlerde, sahillerdeki yangın ölçülerek ziyaretçiler alınacaktır.

TURUNÇ TABLOSU 24 SAAT AÇIK

Turunç Masa, 444 80 07 numaralı çağrı merkezi ile Kurban Bayramı boyunca 24 saat Muratpaşa sakinlerine hizmet verecek. Bilim İşleri, Temizlik İşleri ve Emniyet Müdürlükleri de görevlerinin başında olacak. tatil boyunca nöbetçi ekiplerle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here