Manavgat Belediyesi caretta yuvalarında tedbiri arttırdı!

Manavgat Belediyesi caretta yuvalarında tedbiri arttırdı!

Manavgat Belediyesi, nesli tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağalarını Sorgun Boğazındaki üreme alanlarına yerleştirilen uyarı işaretleri, şeritler ve işaretlerle koruyor olsa da, bilinçsiz ve duyarsız vatandaşlar yuvalara zarar verdiğinde ve ayrıldığında caretta caretta yuvalarını koruma önlemlerini artırarak tekrar uyarıyor. çöp yuvaların etrafında. plakaları astı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Boğaz kıyısının giriş ve çıkışlarını kapatarak motorlu taşıt trafiğini kapatmış olmalarına rağmen yuvaların hasar gördüğünü, bilinçsiz ve duyarsız vatandaşlara rağmen canlıların yaşam haklarını koruyacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Şükrü Sözen, “Caretta Caretta yuvalarını korumak için bölgeyi hendek ve barikatlı motorlu araçlara kapatmamıza rağmen, duyarsız vatandaşlarımızın yuvalara zarar verdiğini görmek acıyor. Evrenin ve doğanın tüm güzellikleri sadece biz insanlar için yaratılmadı. Vatandaşlarımızdan, uyarı işaretleri engelleri ve hendekleri ile koruduğumuz yuvalara zarar vermemelerini rica ediyoruz. Vatandaşlarımızdan Manavgat Belediyesi’ni bölgeye giren, yuvalara zarar veren ve çöpleri döktüğü araçları görmelerini rica ediyorum. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here