Antalyalılar endemik güzelliklerle Dokuma'da buluşacak!

Antalyalılar endemik güzelliklerle Dokuma

Parkta gelen çocuklar, özellikle Botanik Dokuma bitkileri ve ağaçları fırsat tanıma bulacaktır, dünyanın dört bir yanı ve Türkiye’nin 74 farklı ağaç türü ve 5 bin adet 400 çalı ve otsu bitki sergilenecek.

Şu ana kadar botanik bahçe alanına 258 ağaç ve 1230 bitki dikildi. Bir doğa müzesi, Japon bahçesi (2 bin m2), begonviller bahçesi 1500 m2), tropik bitkiler bahçesi (2500 m2), tıbbi, aromatik, farklı iklime ait bitki ve ağaçların sergileneceği botanik parkında, endemik türler bahçesi (2000 m2) ve bataklık türleri bahçesi (1200m) yer alacaktır.

Antalya bölgesinin de endemik bitkilere sahip olacağı botanik bahçesine anıtsal özelliklere sahip ağaçlar da dahil edilecek. Su havuzunun da bulunduğu bahçede gezinti yolları da vardır. Dokuma Botanik Parkı’nın hemen yanında, 186 ağaçlık 5 dönümlük bir portakal bahçesi de bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz aylarda botanik parkına 73 ağaç dikmiş, çocuklar Hiroşima nükleer felaketinin 73. yıldönümü anısına atom bombasına direnmişlerdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here