Eski Kapalı Spor Salonu özüne dönüyor!

Eski Kapalı Spor Salonu özüne dönüyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Karaalioğlu Kent Yaşam Parkı Projesi’nde devam eden çalışmaları gördü.

Proje kapsamında Belediye Başkanı Böcek, uzun yıllardır Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası olarak kullanılan Tarihi Toplum Merkezi Binasında görev yapacak ve Şehir Müzesi işlevini yerine getirecek bürokratlarından bilgi aldı. Tura Haşim İşcan İlçe Muhtarı Halil Ay eşlik etti.

Bölgenin Antalya’nın anısına çok önemli bir yeri olduğunu belirten Başkan Böcek, “Tüm unsurları aslına uygun olarak kurtarabildiğimiz ve bu yeri Antalya’dan sonra bir şehir müzesi olarak getirebildiğimiz için heyecanlıyız. yapılacak düzenlemeler. “

DURDURULAN PROJEYİ YENİDEN BAŞLATTIK

Cumhurbaşkanı Muhittin Böcek, Karaalioğlu Kent Yaşam Parkı Projesi’nin, Karaalioğlu Parkı ve çevresini yaklaşık 138 alanda bulunan şehir hayatına geri getirmek için yarışma sonucunda gerçekleştirilen bir proje olduğunu hatırlattı. bin metrekare ve Birinci Derece Doğal Sitede kalır.

Geçen dönemde ihale edilen projeyi göreve geldiklerinde bulunduklarını belirten Cumhurbaşkanı Muhittin Böcek, “Müteahhit firma ile görüşüp sorunları çözdük ve çalışmalara yeniden başladık. Yıkılan eski stadyumdaki otopark ve otopark düzenlemesini tamamladık. Bu bölgeye şehrin hafızasında önemli bir yeri olan Vatan Kıraathanesi kazandık. ”

ESKİ BELEDİYE PARK EDİLDİ

Park düzenlemesi ile Eski Büyükşehir Belediyesi hizmet birimlerinin Karaalioğlu Parkı’na dahil edildiklerini belirten Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Alanı tüm prefabrik binalardan temizledik ve mevcut tüm ağaçları koruduk ve Antalya çevre düzenlemeleri ile şehre layık bir bölge. ”

TARİHİ YAPILAR MÜZE OLACAK

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası olarak kullanılan Tarihi Halkevi Binası’nın giriş katının Belediye Tarih Müzesi, üst katının Başkanlık Ağırlama mekânı olarak kaydedildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Muhittin Böcek, bölgedeki eski Bilim ve Çevre Koruma Dairesi Başkanlık binalarının da müze olarak hizmet vereceğini söyledi. Başkan Böcek, bina ile ilgili Kent Tiyatro Sahnesi’nin proje kapsamında tadilattan geçtiğini kaydetti.

KAPALI SPOR SALONU KENDİNE GERİ DÖNDÜ

Antalya’nın anısına ve hatıralarında çok önemli bir yere sahip olan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun halktan gelen yoğun talep üzerine özüne döneceklerini belirten Başkan Böcek, “Yapıyı güçlendirerek, Eski Kapalı Spor Salonu’nun mevcut çatısı. Bunu, spor işlevinin eski işlevine göre gerçekleştirilebileceği yarı açık bir spor alanı olarak değerlendireceğiz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here