Kepez’e ödül

Kepez’e ödül

Dokuma İplik Fabrikasını halka taşıyan Kepez Belediyesi, fabrikanın idari binayı müzeye dönüştürdüğü ‘Bir Zamanlar Antalya Müzesi’ projesi ile bir ödül daha aldı.

Tarihi ve kültürel mirası koruyan belediyelerin ödüllendirildiği yarışmanın kazananları İstanbul Yeşil Park’ta düzenlenen törenle ödüllerini aldılar. TKB’nin Müze Teşvik Yarışmasında, Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunması Proje ve Uygulamalarını Teşvik Yarışması çatısı altında, Kepez Belediyesi, Dokuma Park’taki Şehir Müzeleri kategorisinde ‘Bir Zamanlar Antalya Müzesi’ ödülüne layık görüldü.

Konsey üyesi Nejat Ateş, TKB Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün elinden Kepez Belediyesi ödülünü aldı.

16 belediye, 18 müze

Bu yıl, TKB Müzesi Teşvik Yarışmasına 16 belediyeden 18 müze katıldı. Müze Teşvik Yarışmasına katılan her müze projesi kendi koşulları altında değerlendirildi. Müzenin bulunduğu yerin kalitesi, müze arşivi biçimi ve koleksiyonun kalitesi, serginin kurgusu, müzenin kültürel alan olarak sosyal gücü ve kentle olan ilişkisi alınmıştır hesaba katın.

Ekoloji Müzesi

Antalya Dokuma İplik Fabrikası idari binasının müzeye dönüştürüldüğü ‘Bir Zamanlar Antalya Müzesi’nde 2000 m2 sergi alanı var. 2 katlı müze engelsizdir ve ayrıca ekolojik (çevre dostu) özelliklere sahiptir. Açılış günlerini sayan müze teknoloji ile yarışıyor. Müzeyi ziyaret edecek yerli ve yabancı konukları büyük bir teknoloji hizmeti bekliyor. Ziyaretçiler, sesli bir rehber eşliğinde müzeyi 8 farklı dilde ziyaret edebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here