Ödül Manavgat Belediyesi'nin oldu!

Ödül Manavgat Belediyesi

Manavgat Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Müze Teşvik Yarışması’nda Giritlular Kültür Evi projesi ile ödül kazandı.

Manavgat Belediyesi, Tarihi Kentler Derneği’nin güzel müze örneklerini özendirmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlenen Müze Teşvik yarışmasında “Göç Müzeleri Müzesi” nde Giritli Kültür Evi’ne layık görüldü. yerel müzelerdeki rolleri ve koruma duygusu yaratmaları.

Müze Teşvik Yarışması’nın ödül töreni, Tarihi Kentler Derneği 2020 Olağan Meclis Toplantısı’nın yapıldığı İstanbul’daki Yeşil Park Pendik Otel’de yapıldı. TKB Danışma Kurulu ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Dr. Metin Sözen ile TKB ve Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün katıldığı toplantı ve ödül töreni muhteşemdi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side’nin kendine özgü ve köklü bir kültüre sahip olduğunu vurgulayarak, bu mirası Managgat Belediyesine ve gelecek nesillere aktardıklarını ifade etti. Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Tarihi Kentler Derneği’nin Manavgat Belediyemizin Göç Müzeleri kategorisinde Müze Teşvik yarışmasında ödüllendirildiğini onurlandırdı.

Tarafımızla tanımlanan Girit kültürünü paylaşmak ve turizme kazandırmak için gerçekleştirdiğimiz projemizin ödülünü tüm insanlar adına turizm ve gelecek nesillere aktarmak bizim için büyük bir gurur. Manavgat Manavgat Belediyemiz tarihimizi ve geleneklerimizi koruyan projeleri uygulamaya devam edecektir. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here