Üreten Eller Pazarı kuruluyor!

Üreten Eller Pazarı kuruluyor!

Muratpaşa Belediyesi, düşük gelirli kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarını desteklemek ve görünür hale gelerek kadın emeğinin maddi değerini bulmak amacıyla ‘Üreten Eller Pazarı’ kuruyor. Üreten Eller Market her Cuma 09.00-20.00 saatleri arasında Şirinyalı İlçesi’nde kapalı pazar yerinde açılacak.

Pazarda İbradı’ndan Elmalı’ya kadınlar tarafından kurulan, Muratpaşa’da ikamet eden, el yapımı ürünler üreten ve Muratpaşa Belediyesi’nin mesleki eğitim ve sanat kurslarına katılan kadınlar üreten verimli kadın kooperatifleri olacak.

400 standın yer alacağı pazarda giysi, takı ve çanta, el yapımı nevresimler, yatak örtüleri, mutfak ve banyo takımları ve dantel, geleneksel el sanatları ürünleri ve hediyelik eşyalar gibi küçük atölyeler ve aksesuarlar olacak. Ayrıca, üretici sertifikasına sahip kadınlar çiçek satabilecek ve domates salçası ve erişte gibi ev yapımı yiyecekler de piyasada olacak.

Standların kooperatiflere ve kadınlara ücretsiz olarak tahsis edileceği pazarda, tahsis edilen tüm alanlar sosyal mesafe kurallarına göre çözülecek ve maske, eldiven ve hijyen malzemelerinin kullanılması zorunlu olacaktır. Pazarda, fabrikasyon bir gıda üretimine veya satışına izin verilmeyecektir. Katılımcılar istedikleri uzmanlık alanlarında atölye çalışmaları yapabilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here