Kepez’in kurban pazarlarında pandemi tedbirleri

Kepez’in kurban pazarlarında pandemi tedbirleri

Kepez Belediyesi, dünyayı etkileyen salgın nedeniyle kurban pazarlarında katı önlemler aldı.

Çamlıca İlçesi’nde 30 dekarda kurulan sığır kurban pazarında ve Fevzi Çakmak İlçesi’nde 10 dekarda kurulan sığır kurban pazarında vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmalarına izin verilmektedir.

Kepez Belediyesi ‘Müzakere Kitini’ ilçedeki mağdur pazarlarında ikinci kez siperlikler, dezenfektanlar, maskeler ve pazarlık malzemeleri ile dağıttı.

Mağdur pazarlarda sıkı kontrol

Kepez Belediyesi Polis Departmanı ekipleri, vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmelerini ve mağdur pazarlarındaki kontrollerini koruyabilmeleri için ‘Pazarlık Kiti’ni esnaflara dağıtıyor. Mağdur pazarlara kontrollü giriş ve çıkış sağlayan polis ekipleri vatandaşların ateşini ölçer ve ellerin dezenfekte edilmesini sağlar.

Mobil ekipler dezenfekte

Ayrıca girişlerde ozon gazı ile zenginleştirilmiş hava yöntemi ile dezenfeksiyonu tercih edenler 10 saniye içinde vücut skalasında dezenfekte edebilirler. Maskeli kişilerin alınmadığı kurban pazarları, Kepez Belediyesi Mobil Dezenfeksiyon ekipleri tarafından sık sık dezenfekte edilmektedir. Sosyal mesafeyi koruma, maskeleri kullanma, el hijyenine önem verme ve mağdur pazarlarında el sıkışmama uyarısı olan afişler dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here