Muhtarlar ve vatandaşlar Konyaaltı Sahili’nde çöp topladı

Muhtarlar ve vatandaşlar Konyaaltı Sahili’nde çöp topladı

Büyükşehir Belediyesi, dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı’nı gelecek nesiller için temiz bırakmak amacıyla sahilde temizlik yaptı.

Gürsu ve Altınkum mahalle muhtarları, mahalle sakinleri ve belediye memurları, yaz aylarında vatandaşların akın ettiği Konyaaltı Plajı’nda düzenlenen ‘Plajımız Bizim Plajımız, Birlikte Koruyalım’ sloganıyla katıldı.

TOPLANAN ATIKLAR

Toplanan çöp türleri ile ayrıldı ve farkındalık yaratmak için sahilde sergilendi. Vatandaşlar, beraberinde getirdikleri çöpleri özgürce yararlandıkları denizlere ve plajlara bırakmamaları konusunda uyarıldı. Temizlik faaliyetinin sonunda Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan stantta çay ve simit ikram edildi.

“PLAJLARI TEMİZLEYİN” İÇİN ARAYIN

Konyaaltı Plajı sakinleri ile temizlik yapan Gürsu Mahallesi Muhtarı Özlem Saday, “Öğrencimiz Konyaaltı Plajı’na gelen konuklarımızdan sahili bulduklarında temiz bırakmalarını istiyorum. İlimize gelen herkes yüzebilir, tesislerden yararlanabilir, ancak giderken temiz bırakabilir. Bu denizi, bu doğayı gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. ”

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜRLER

Altınkum Mahallesi Muhtarı Eyüp Karakaya, “Vatandaşlarımızdan sahili temiz kullanmalarını istiyoruz. Bu konudaki uyarılara rağmen, bazı vatandaşlarımız zaman zaman kurallara uymayabilir. Yaptığımız etkinlikle farkındalık yaratmak istedik.

Vatandaşlarımız denize girerken, elimize çöp torbaları alarak sahili temizledik. Vatandaşlarımıza gelecek nesiller için güzel ve temiz bir plaj bırakmaları için örnek olmak istedik. Bizi böyle bir etkinlikle buluşturdukları için Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. Bu tür olayları tekrarlamak istiyorum ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here