MURGEM'e ön başvurular başladı!

MURGEM

Belediye Başkanı Uysal, ilçenin en büyük eğitim kurumu olan Muratpaşa Belediyesi’nin yeni dönem hazırlıklarının, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için gençleri üniversite sınavlarına hazırlayan gençlik merkezleri için anaokullarından destek eğitim kurs merkezlerine başladığını söyledi.

Koronavirüs salgını çerçevesinde eğitim kurumları için Eğitim Bakanlığı ile kreşler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın açıklamalarını yakından takip ettiklerini belirten Başkan Uysal, yeni dönemin tüm eğitim kurumlarında gerekli önlemleri alarak başlayacağını söyledi. . Cumhurbaşkanı Uysal, 12. sınıf için ön başvuru sürecinin bu çerçevede MURGEM’de başladığını belirtti.

GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Başvuruların 7 Ağustos’a kadar Kızılsaray İlçesi’nde merkeze yapılacağına dikkat çeken Başkan Uysal, başvurusu sırasında 3 adet vesikalık fotoğraf, öğrenci belgesi, kimlik belgesi, velilerin gelir belgelerinin ve çalışmıyorsa, Muratpaşa’da yaşadıklarını belirten bir ikamet belgesi sunulmalıdır. söyledi.

MURGEM: BAŞARI ADRESİ

Muratpaşa Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve gençlerin sosyo-kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan MURGEM, 2015 yılında kapılarını açtı.

2015 – 2016 akademik yılında, MURGEM 572 öğrencisinin 486’sını bir üniversite programına yerleştirdi ve ertesi yıl 829 öğrencinin üniversite hayali gerçekleşti.

2018 yılında 1090 öğrenciden 1073’ü,% 98.5’i bir üniversite programına kaydolma hakkını elde ederken, MURGEM’den 687 öğrenci geçen yıl sınava katıldı.

MURGEM’li öğrenciler yüzde 94,3 başarı oranına ulaştı ve tıp, hukuk ve mühendislik fakültelerine gitti. MURGEM ile sınava hazırlanan 703 öğrenci bu yıl düzenlenen YKS’ye girdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here