Kepez-Santral daireleri sahiplerine teslim edilecek!

Kepez-Santral daireleri sahiplerine teslim edilecek!

Kepez-Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tamamlanan 460 dairenin anahtarları 28 Temmuz Salı günü saat 17.00’de yapılacak törende verilecek.

YÜZDE 50 DÜZEYDE

Eylül 2019’da teslim edilmesi gereken Kepez-Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 8 Nisan 2019’da göreve başlaması ve inşaatın yarı düzeyde olmasıyla sona erdi. Başkan Böcek göreve başlar başlamaz, durdurulan inşaat çalışmalarına devam edildi.

1 milyon 316 bin m2 alanda gerçekleşen kentsel dönüşüm projesinde 3265 hak sahibinin acı çekmesini engelleyen Belediye Başkanı Bucek, belediye hissedarlarıyla 2800 hak sahibine kira yardımının devam etmesini sağlayarak vatandaşın yüzünü güldürdü.

İnşaat çalışmalarının yeniden başlamasıyla 28870 Ada 5 (A) Parselinde 9 blokta 606 daire hızlı bir şekilde tamamlanmış ve oturulabilir hale gelmiştir. Bu bloklardaki hak sahiplerine ait 460 dairenin anahtarları 28 Temmuz’da yapılacak törenle teslim edilecek.

BÜYÜKŞEHİR ALTYAPI TAMAMLANDI

Bu süreçte Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm alanında yağmur suyu ve kanalizasyon ile ilgili altyapı işleri için 35 milyon TL yatırım yaptı. Proje kapsamında çeşitli tip ve büyüklüklerde 11 km yağmur suyu drenaj hattı ile 8 bin metre kanalizasyon üretim işi gerçekleştirilmiştir.

Büyükşehir Belediyesi Bilim İşleri Müdürlüğü dairelerin tesliminden önce parsele erişim sağlamak için yeni yollar açtı ve sıcak asfaltla kapladı.

Başkan Bocek’ten iyi şanslar dilerim

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yıllarca evini özleyen faydalanıcılara dileklerini dile getirerek, “Göreve başladığımızda Kepez-Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşaat durmuştu. Projede, 3265 yararlanıcı için 5073 daire inşa edilecek.

2800 hak sahibine yapılan kira ödemelerinde sorunlar yaşanmıştır. Proje ertelendiği için bir tepki ve mağduriyet oldu. Sorunlara bir çare olmaya geldiğimizi söyledik. Vatandaşlarımızın kendi günlerini beklemek için kurban olmasına izin vermedik. Öncelikle birikmiş kira alacakları için bir çözüm ürettik. Bundan sonra, proje üzerindeki çalışmayı yeniden başlattık. ”

DAHA GÜZEL ÇALIŞMALARI AÇACAĞIZ

Ulaşılan noktadaki tüm engellerin üstesinden geldiklerini belirten 28870 Blok 5 (A) Parselindeki bloklar ilk etapta, Başkan Böcek, “9 bloktaki 606 daireden 460 tanesi doğru sahiplerine ait. Bu dairelerin anahtarlarını hak sahiplerine teslim etmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Önümüzdeki aylarda, diğer parsellerdeki daireleri hak sahiplerine teslim edeceğiz. Ben değilim, biz varız. “Birlikte yapacağız” diyerek yola çıktığımız bu yolda birbirimizden aldığımız güçle çok daha güzel işler başaracağımızdan emin olarak yolumuza devam ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here