"Sera atıklarını yakmayın gelişigüzel dökmeyin"

"Sera atıklarını yakmayın gelişigüzel dökmeyin"

Vatandaşlar sera atıklarını kendi araçlarıyla Alagır Deresi mezrasına aktarabilecek, ayrıca Finike Belediyesi’nden bir ücret karşılığında ulaşım ve atıklarını taşıma ve bertaraf edebilecekler.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, üreticilerin bu konuda hassas olmalarını istedi ve atıkların atıklarından ya da yakılmasından kaynaklanan çevre kirliliğinin olmamasını istedi.

Başkan Geyikçi, “Çevre kirliliği sera atıkları yandığında veya iyi bertaraf edildiğinde ortaya çıkar. Atık yandığında, gökyüzü dumanı örter, çevrede yaşayan vatandaşlar dumandan olumsuz etkilenir. Bu görüntüler bölgemize uymuyor.

Sera atıklarının döküleceği alan Alagır Deresi olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız atıklarını bu noktaya dökebilirler. Veya belediyemizden destek talep ederek atıklarını Alagır Deresi’ne taşıyabilirler. Üretken hemşirelerimin bu konuda hassas olmasını istiyorum. ”

Finike Belediyesi Polis ekipleri, sera üretiminin yoğun olduğu bölgelerde teftişlerini sıkılaştırdı ve sürekli bir açıklama yaptı ve vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here