Elmalı Otogarı’nın kaba inşaatı bitti

Elmalı Otogarı’nın kaba inşaatı bitti

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’da 10 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği yeni otobüs istasyonu projesi devam ediyor.

Eski otobüs istasyonu 1970’lerden beri yetersiz kaldıktan sonra başlayan yeni modern otobüs terminalinin yapımında ateşli bir çalışma yürütülmektedir. Büyük inşaat Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Eylül 2019’da çalışmaların başladığı Elmalı Otobüs Terminali projesinde kaba inşaat tamamlandı.

İç mekanda alçı boya, seramik ve asma tavan üretimi yüzde 80’e ulaştı. Elektrik ve mekanik imalatın devam ettiği otobüs istasyonu projesinde dış kompozit kaplama, alçı boya ve mantolama işlemleri tamamlanmıştır. Alüminyum panel montajları dış kısımda devam ediyor.

ENERJİSİNİ ÜRETECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bilim İşleri Müdürlüğü tarafından 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilen otobüs terminali 2700 metrekare kapalı alana sahip olacak.

Yeni terminalde 8 otobüs platformu, bilet satış ofisleri, yarı açık ve kapalı bekleme alanları, mescit, barınak, PTT, restoran, ticari dükkanlar, polis, polis ve idari ofisler, personel odaları, teknik odalar ve açık otopark bulunuyor. .

Yeni terminal bu ekipmanlarla kasaba halkına ve turizme hizmet edecek.

Güneş panelleri sayesinde kendi elektriğini üretecek olan terminal, çevreci yönü ile de ön plana çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here