Kemer Cumhuriyet Meydanı adına yakışır hale getirildi

 Kemer Cumhuriyet Meydanı  adına yakışır hale getirildi

Kemer Cumhuriyet Meydanı yenilendi. Kent mobilyaları, yeşil alanları, aydınlatması ve geniş kullanım alanı ile Kemer Cumhuriyet Meydanı modern bir görünüm kazandı.

GENİŞ VE MODERN KARE

Yaklaşık 2 milyon TL yatırım maliyeti olan Kemer Cumhuriyet Meydanı Kentsel Tasarım Projesi’nde, daha önce süs havuzlarının kapladığı alanlar da projeye dahil edilerek yaklaşık 4 bin metrekarelik büyük bir kare kazanılmıştır. Böylece geniş ve kullanışlı bir tören alanı ortaya çıktı. Mevcut süs havuzları, demir ve demir dışı beton yapı yapıları kaldırılmış ve yere yaklaşık 1500 metreküp dolgu malzemesi döşenmiştir.

AYDINLATMA AYDINLATMA SİSTEMİ

Kış aylarında yağmur suyu baskınlarını önlemek için bir drenaj hattı kuruldu. Meydanın zemini traverten ve bazalt malzemeyle kaplandı. Atatürk Büst Meydanı’na uygun şekilde yenilendi. Dekoratif oturma grupları yerleştirildi. Meydanın etrafındaki ağaçların altında aydınlatma yapılmıştır. Meydanın sembolü olan kulede revizyon ve yenileme yapıldı ve bir aydınlatma sistemi kuruldu.

BİNLERCE BİTKİ RENKLİ

Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü de meydanda çok çeşitli peyzaj ve peyzaj revizyonu gerçekleştirdi. Ekipler tarafından 33 bin bitki dikildi. 1250 metrekare rulo çim serildi. Seralarda ve fidanlıklarda bitki grubu dikimi ve mevsimsel çiçek dikimi gerçekleşti. Aynı zamanda ekipler meydanın sulama altyapısını yeniledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here