Antalya belediyeleri ödüllerini aldı!

Antalya belediyeleri ödüllerini aldı!

Yerel yönetim anlayışını teşvik eden, belediye hizmetlerinin kalitesini artıran, kentsel farkındalığı güçlendiren, belediye projelerini destekleyen ve başarılı belediye başkanlarını cesaretlendiren 5. Akdeniz Belediyesi Proje Yarışmasının ‘EN’leri ödüllendirildi.

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü katıldı. AKBB tanıtım filmini izledikten sonra törenin açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Tütüncü, 2019 itibarıyla Akdeniz Belediyeler Birliği 5. Akdeniz Belediyesi ödüllerini ödül töreninin Mart ayında City Expo Fuarı’nda yapılması planlandı. ve pandemi nedeniyle fuarda ödül töreni yapılamadı. dile getirdi.

Tütüncü, “5. 2015 yılından bu yana Akdeniz Belediyesi Proje Yarışması’nda gerçekleştirdiğimiz bu belediye ödül törenleri belediyelerimizin gerçekte literatürde yaptıkları çalışmaları, kayıtlara dahil etmek, diğer belediyelerimizi örnek olarak göstermek ve fayda sağlamak birbirlerinin deneyimlerinden

Benim inancım şudur; Demokrasilerde, belediyelerimizin ve belediye başkanlarımızın gösterilerine sadece insanlar ödül veriyor. Her neyse, hepimiz her 5 yılda bir yapılan yerel seçimlerle halkımızla karşı karşıyayız ve güven oyu talep ediyoruz. ” dedim.

Bu yarışma ortak akılla buluşuyor

“Yaptığımız şey, güzel projelerin aslında örnek projelerin belediye literatürüne girişinde etkili olmasıdır.” Başkan Tütüncü, “Yaptığımız şey aslında ortak bir akıl toplantısına dönüşmek için bir adım atıyor.

Aslında yapmak istediğimiz, bizimle işbirliği yapan, bu projeleri gerçekleştirirken bize katkıda bulunan değerli teknik ekibimizle çalışanlarımızı onurlandırmaktır. Akdeniz Belediyeler Birliği her projeyi 2015 yılından bu yana 5 kez düzenlediğimiz bu belediye ödüllerinde uygulanan bir proje haline getiriyor. belediyecilikle ilgili birçok kütüphane bu kitapta özellikle Antalya ve Türkiye’nin önemli kütüphaneleri gönderilmektedir.

Örneğin; Manavgat Belediyemizin 2016 yılında bu yarışmaya katıldığı projeler… Sadece Manavgat Belediyemiz değil, Çameli Belediyesi gibi belediyelerimiz tarafından yapılan uygulamalar ve yapılan tüm projeler bu kitaplarda yer alıyor. tüm ayrıntılarda. Biraz sonra bu yılki kitaplar dostlarımız tarafından takvime alınacak. Bence bu değerli bir iş. ”

Belediye ödüllerinin önemli bir etkisi var

Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 1978 yılında kurulduğunu hatırlatan Tütüncü, “Bu belediye ödüllerini tarihe not bırakmak açısından bu anlamda önemli bir etki olarak gördüğümü ifade etmek isterim. Sonuçta, belediyelerin sendikalarının temel olarak iki hedefi vardır.

Birincisi, belediyelerin ortak sorunlarını tartışarak onlar hakkında bir lobi kurmak. Belediyeler Birliği’nin ikinci önemli işlevi; Belediyelerimizin danışma ortamında daha iyi ve daha güzel bir zemine, ortak bir gerekçeye doğru ilerlemelerini sağlamak. Bu bağlamda belediye proje yarışmasına ve belediye ödüllerine özel önem verdiğimizi ve her yıl gelişerek yolculuğumuza devam etmek istediğimizi belirtmek isterim. ” dedim.

Tütüncü’ye katkıda bulunanlara teşekkürler

Sözlerine belediye başkanlarına teşekkür ederek devam eden Tütüncü, “Böyle bir rekabete önem veriyorsanız, yarışmaya başvurmak çok önemlidir. Her geçen yıl artan proje yarışmamız farklı bir heyecanla belediye başkanlarımız tarafından karşılanmaktadır ve bu yarışmanın gelecekteki hedefleri açısından gelecekteki yolculuğu için de çok önemlidir.

İkinci olarak, bu çalışmaları sahada başarıyla uygulayan ve sürdüren belediyelerimizin tüm çalışanlarına teşekkür ederim… Üçüncü teşekkürlerim; Bu yarışmada dostlarımız jüri üyesi olan akademik komitenin üyeleridir. Sunulan projeleri ayrıntılı olarak incelemenin yanı sıra, bazı projelerin zemindeki yansımalarını görmek için uzun yolculuklar yaparak belediyelerimize giderler. Ve projeyi yerinde inceliyorlar. ” O konuştu.

Yarışma bilim ışığında değerlendirilir

Proje yarışmasına başlarken yapılan eleştirilere atıfta bulunan Tütüncü, “Burada siyasi bir tutum alınırsa, ödüller politik olarak belirlenirse, bu ödüllerin hiçbir anlamının olmayacağına dair bazı ön varsayımlar vardı. başka şekilde bu şekilde algılayabilir. . Siyasi bir duruşta olmayacağımızı, bilim ışığında bir değerlendirme yapılması gerektiğini ve bu projelerin teknik bir komite tarafından jüri kontrolüne tabi tutulmasını ve böylece iyi bir objektif değerlendirmenin yapılmasını istiyoruz. Tanrıya şükür; 5 yıl boyunca, bu anlamda jüri üyelerimiz, öğretim üyelerimiz, uzman meslektaşlarımız, meslek odaları Belediye Belediyeler Birliği Konseyimize herhangi bir müdahale olmaksızın kendi oylarına göre sıralandı. Geçtiğimiz yıllarda belediye başkanlarımızdan çok ciddi teşekkür aldık. Belediyeler birliğinin başkanı olmama rağmen, oylama bittikten sonra listeyi görüyorum. ”

AKBB Belediye Başkanı ve Kepez Hakan Tütüncü, “En önemli şey birlik şemsiyesi altında birlik ve beraberlik içinde olmak. Ödülü kazanan, yarışmayı ciddiye alan ve projelerini buraya gönderen tüm dostlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. ”

14 belediye, 29 proje

Çevre Yüksel Mühendisi Lokman Atasoy, 5. Akdeniz Belediyesi Proje Yarışması’nın seçici jüri üyeleri adına söz aldı. Atasoy, 14 belediye tarafından 29 projenin yarışmaya sunulduğunu ve 5 kategoride yapılan başvuruların akademisyenler, meslek odaları temsilcileri ve komite üyelerinden oluşan jüri üyeleri tarafından 7 kez titizlikle değerlendirildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından 5. Akdeniz Belediyesi Proje Yarışmasına katılan jüri üyelerine Cumhurbaşkanı Tütüncü tarafından teşekkür plaketi verildi. Ödüllerin sıralama belediyelerine sunulmasının ardından projeleri içeren sergi açıldı. Açılış sırasında Kepez Belediyesi Engelli Vakfı mehteren ekibi sahne aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here