Muratpaşa'dan açıklama geldi!

Muratpaşa

Vatandaşlar, şantiyenin Cumhurbaşkanlığı kararı ile ‘korunacak hassas alan’ olarak ilan edilen falez doğal koruma alanı içinde olduğunu iddia ettiler.

Konu ile ilgili bir açıklama Muratpaşa Belediyesi’nden geldi. İşte Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklama:

“Şirinyalı Mahallesi’nde devam eden inşaat çalışmaları ile ilgili sosyal medyada dile getirilen çeşitli iddialar ve çeşitli iletişim kanalları nedeniyle, halkı doğru bilgilendirmek için aşağıdaki ifadeyi verme yükümlülüğü doğdu.

Her şeyden önce, inşaat çalışmalarının devam ettiği Demircikara tapularına kayıtlı 5804 parsel 11 parsel, özel mülkiyet alanlarıdır ve iddia edildiği gibi, ‘korunacak hassas alan’ olarak ilan edilen falez doğal koruma alanı içinde değildir Başkanlık kararı ile.

Yaklaşık 25 yıl önce başlayan planlama sürecinde Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, 14 Haziran 1996 tarihli kararla, bodrum hariç maksimum 5.5 metre yüksekliğinde, 1817 metrekare genişliğinde, günlük tesis alanı olarak planlandı. 20 numaralı.

Yine Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11 Mayıs 2018 tarihli ve 571 sayılı kararının 6. maddesi ile bodrum katında otopark, hidrofor ve su deposu meydanları belirlendi.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi karar no.

Toplam 1817 metrekarelik parselin 90.72 metrekaresi inşaat alanı olarak düzenlenirken, 8 Haziran 2020’de ofis-ofis nitelikli bir bina inşa etmek için tüm yasal süreçlerin yerine getirilmesiyle bir inşaat lisansı aldı.

Belediyemiz, gerekli bilirkişi raporlarının ve belgelerinin yayınlanması sonucunda imar planları ve parlamento kararları doğrultusunda kanun ve yönetmeliklerin gerektirdiği bir inşaat ruhsatı almıştır; gerekli incelemeleri yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Yukarıda belirtilen süreç ilgili taraflar tarafından bilinmesine rağmen, belediyemizi şüphelendirecek söylemleri kullanan kişiler hakkında yasal işlem yapma hakkımızı saklı tuttuğumuzu, yukarıdaki bilgileri saygıyla kamuoyuyla paylaştığımızı belirtiyoruz. “

Antalya Muratpaşa Belediyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here