Muratpaşa aşevi kurban bağışlarını kabul ediyor

Muratpaşa aşevi kurban bağışlarını kabul ediyor

Muratpaşa’da ‘samimi dayanışma, gerçek bir işbirliğinin’ adresi olan Komşu Dayanışma Sistemi, yaklaşan Kurban Festivali’nde gerçek ihtiyaçları olan insanlarla buluşmaya devam edecek.

Belediye Başkanı Uysal, Komşu Dayanışma Sistemi aracılığıyla belediye çorba mutfağının kurbanlardan bağış kabul edeceğini duyurdu. Başkan Uysal, çorba mutfağının kurban ve kurban et bağışlarını da kabul edeceğini belirtti.

Çorba mutfağının koronavirüs salgınının en yoğun olduğu dönemde ihtiyaç sahiplerine 331 bin 700 öğün teslim ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Uysal, bu dönemde 427 bin 326 liralık gıda ürünleri satın aldıklarını belirtti. Hayırseverlerin bağışlarıyla hizmet ağını genişleten Muratpaşa Belediyesi, çorba mutfağının Kurban Bayramı sırasında bu ağa yeni halkalar ekleyeceğini söyledi.

Mağdurlar Dayanışma Sistemi Başkanı, komşularının bağışlarını hisse şeklinde veya Uysal’dan vekalet mağdurları ile yapılabileceğini belirterek, “Türkiye’nin demokrasisi komşum komsumeclisi.co’da bulunan ilk dijital uygulamalar Komşularımız mağdur avukatlarına Komşu Dayanışma Sistemi aracılığıyla her gün ihtiyacı olanlara sıcak yemek sağlayan çorba mutfağımıza verebilirler. ”

Vekil bağışından elde edilen etin vekil tarafından kullanılacağını belirten Başkan Uysal, sistemin işleyişi ile ilgili şunları söyledi:

“Komşu Dayanışma Sistemindeki kurbanın vekâletnamesi sistemdeki işletmeler aracılığıyla verilebilir. Komşularımızın avukatları, bu işletmeler tarafından, bir veterinerin gözetimi altında, İslami katliam koşullarına ve dini pozisyonlara uygun olarak sertifikalı kasaplar tarafından tutulacaktır. Vekaletten sonra kurban çorba mutfaklarında paket halinde teslim edilecektir. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here