Küçükbaş hayvanlara iç-dış parazit ilaçlaması yapıldı

Küçükbaş hayvanlara iç-dış parazit ilaçlaması yapıldı

Yerel kalkınma girişimi ile tarım ve hayvancılık üretimini destekleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Veterinerler, Korkuteli’de Covid-19 nedeniyle üreticilere hijyen kuralları konusunda eğitim verdiler. Eğitimde hayvanlar için temizlik ve ilaçlama çalışmalarının insan ve halk sağlığı açısından daha önemli hale geldiği açıklanmıştır.

800 HAYVAN İLAÇLANDI

Korkuteli Kargalık İlçesinde hayvan yetiştiren vatandaşların klasörlerini ve ahırlarını ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, eğitimlerinden sonra hayvanlara iç ve dış parazit püskürtme yaptı.

Korkuteli üreticileri Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve hayvan sağlığı ve insan sağlığı için büyük önem taşıyan parazit püskürtme için ayaklarına servis gönderen Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Kargalık İlçesi’nde yapılan çalışmalarda 800 koyun ve keçi püskürtülürken, önümüzdeki günlerde uygulama ve bilinçlendirme çalışmaları devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here