Ekdağ Konyaaltı Plajı tatilcilerin gözdesi oldu

Ekdağ Konyaaltı Plajı tatilcilerin gözdesi oldu

Dünyaca ünlü Antalya Konyaaltı Plajı’nda hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Ekdağ Konyaaltı Plajı Sosyal Tesisi, sıcak yaz günlerinde tatilciler tarafından sular altında kalıyor.

Normalleşme süresinin yanı sıra tesisteki şezlong ve şemsiyelerden yürüyüş yollarına ve soyunma kabinlerine kadar birçok uygulama hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlendi. Halk sağlığı için uçtan uca önlemler uygulandı.

SIKÇA DEZENFEKSİYON

Önlemler kapsamında, sosyal mesafeyi korumak için plaja giriş ve çıkış yolları ayrı tutulurken, şezlonglar arasındaki mesafe korunmaktadır. Şezlong kullanmak isteyen vatandaşlara 3, 2 veya tek seçenek de sunulmaktadır. Şezlong gün boyunca personel tarafından sık sık dezenfekte edilir. Tuvaletlerde fotosel musluklar ve temassız sabun dağıtıcılar hizmet vermektedir ve plajda birden fazla duş ünitesi yerine tekli duş üniteleri kullanılmaktadır.

SOSYAL MESAFE ÖZEL ALANLARI

Halkın ücretsiz olarak yararlandığı bölümde COVID-19 önlemleri kapsamında 9 metrekare özel alan oluşturuldu. Vatandaşlar bu bölgeyi aynı aileden en fazla 3 kişi ile kullanabilirler. Vatandaşlar da şemsiye veya havlularını getirebilirler.

Sabahın erken saatlerinde sosyal tesisi aileleriyle dolduran vatandaşlar, akşama kadar huzurlu ve güvenli bir ortamda denizin tadını çıkarıyor. Cankurtaran ekibi de sahilde olası tehlikeleri bekliyor. Tesiste ayrıca engelli bireyler için plajda özel bir şezlong ve yürüyüş yolu vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here