Kepez’in Anadolu Şehitler Müzesi kapılarını açtı

 Kepez’in Anadolu Şehitler Müzesi kapılarını açtı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından 3. dönem için vaat edilen 123 projenin en önemlilerinden biri olan Anadolu Şehitler Müzesi törenle açıldı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş, Antalya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cengiz Nizam, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şehit ve gazi ailelerine katıldı.

Kepez Çocuk ve Gençlik Orkestrası’nın çaldığı “Çanakkale Şarkısı” ile başlayan açılış etkinliği, şehitlerimiz için okunan Kur’an okunmasıyla devam etti.

Antalya şehitlerinin asla unutulmamasını istedik

Tütüncü, “İstedik; Antalya şehitlerini asla unutmayalım. Antalya şehitlerinin anıları sonsuza dek güzel bir ortamda yaşasın ve yaşasın. Şehitler derneklerimiz ve başkanlarımızla sürekli iç içediriz. Şehit ailemizi sürekli ziyaret ediyoruz, onların evindeyiz. Şehit ailelerimiz de böyle bir özellik gördü. Şehitlerimizin en küçük anılarını büyük bir özenle saklıyorlar. Onların talepleri bu anıları gelecek nesillere mümkün olan en iyi şekilde aktarmaktı. Bu noktada, yoğun taleplerle, Antalya şehitlerinin anılarını nesiller boyu geleceğe taşıyacak bir müze kurma noktasına geldik. Bunu bu müze kompleksinde Dokuma’da yapmamız gerektiğini düşündük ve böyle bir planlama yaptık. Aslında bu müze, Anadolu’da bin yıllık şehitlik tarihini anlatıyor ve Antalyalı şehitlerimizin anılarını geleceğe taşıma misyonunu üstlendi, bu noktada kendine özgü bir özel müze. ” dedim.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 18 Mart 2020’de tamamladıklarını söyledikleri Anadolu Şehitleri Müzesi’nin vaat edilen tarihten birkaç gün önce tamamlandığını, ancak pandemi nedeniyle bir sonraki tarihe ertelemek zorunda olduklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here