Evsel su arıtma cihazlarına dikkat!

Evsel su arıtma cihazlarına dikkat!

Su arıtma sistemlerinin, polimer bazlı ürünler olmaları nedeniyle kanserojen maddeler içerebileceğinin altını çizen uluslararası kalite ve gıda sertifikasına sahip birinci sınıf su arıtma sistemlerinin tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Sektörün gelişimi, artan tarımsal faaliyetler ve büyüyen şehirler ile içme sularında bazı istenmeyen kirliliklerin meydana geldiğini belirten Atmaca, “Kesinlikle kaliteli cihazlar kullanmalı ve istediğimiz suyun kalitesini korumak için tedarik etmeliyiz.” dedim.

90’lı yılların ortalarında başlayan su arıtma ekipmanları pazarının 2000’li yıllarda hızlandığını belirten Atmaca, “Maalesef sektörün gelişmesiyle birlikte bu cihazların kayıt dışı üretiminin yanı sıra birinci sınıf su arıtma sistemlerinin de arttığını belirtti. gıda sertifikası ile.

Dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, ürünün belirli sertifikalara sahip olup olmadığını bilmektir. Ürün polimer esaslı olduğundan, üründe bulunan parçalarda kanserojen maddelerin varlığını gösteren uluslararası sertifikalı sertifikalara ve CE sertifikası ve ürün kullanıcıları gibi kurumlardan alınmış sertifikalara sahiptir. “için son derece önemlidir”.

Su arıtma cihazlarının kullanıcı sağlığı açısından bakımının önemine dikkat çeken Başkan Atmaca, “Filtre değişiminde sertifikalı ürünler tercih edilmelidir. Zamanla değişmediği zaman mikrop, mantar, bakteri üreyebilir ve suya ve insan sağlığına zarar verir.

Bu cihazlarda 5 mikron filtre, çeşitli karbon filtreler, membran ve mineral filtreler bulunur. Şebekeden gelen suyun kalitesine, sudaki klor miktarına ve kullanılan su miktarına bağlı olarak değişebilse de, 5 mikron ve karbon filtrelerin her 6 ayda bir mineral filtreyi ve membranı değiştirmesi önerilir. 2 yılda bir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here