Aksu’nun kötü koku sorunu tarihe karışacak

 Aksu’nun kötü koku sorunu tarihe karışacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in geçen yıl eylül ayında Aksu ilçesine yaptığı ziyarette muhtarlardan gelen talepler üzerine çalışmaların başlatılmasını istediği Aksu ve Kundu bölgesinde kollektör ve kanalizasyon şebekesi inşaatı devam ediyor. 23 Ekim 2019’da başlayan çalışmalarda, projenin fiziksel ilerlemesi yüzde 93’e ulaştı.

16.9 KM KANALİZASYON HATTI

Proje kapsamında Aksu Macun Mahallesi’nde 3,5 km’lik kanalizasyon hattı, 5,8 km’lik kanalizasyon şebekesi ve 270 adet parsel bağlantısı ile Antalya-Alanya karayolunun kuzeyindeki yerleşimler için Barbaros Mahallesi’nde 270 km’lik parsel bağlantısı yapılmaktadır.

Çalkaya Mahallesi’nde 2,4 km kanalizasyon şebekesi ve 110 parsel bağlantısı ile Kundu bölgesinde 400 metre kolektör hattı üretilmektedir.

KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLECEK

Çalışmalar kapsamında bugüne kadar Çalkaya ve Macun mahallelerinde 3.358 metre kolektör hattı ve Çalkaya, Barbaros ve Macun mahallelerinde 12 bin 443 metre şebeke hattı tamamlandı.

Hızla ilerleyen proje kapsamında Macun Mahallesi İsmail Ogan Caddesi’nde şebeke hattı ve parsel hattı çalışmaları devam ediyor.

Aksu’da devam eden çalışmalar ASAT tarafından tamamlandığında ilçenin yıllardır kanalizasyon sorunu tamamen çözülecek. Köfte bölgesinin ve özellikle ilçenin sulama kanallarına yapılan fosseptik bağlantılarının neden olduğu kötü koku sorunu tarihe geçecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here