Büyükşehir Belediyesi Kırcami’de ilk kazmayı vurdu!

Büyükşehir Belediyesi Kırcami’de ilk kazmayı vurdu!

Büyükşehir Belediyesi Bilim İşleri Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Kırcami’deki mevcut imar planı çerçevesinde açılacak yol ve altyapı çalışmalarına ilk kazıyı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi, Kırcami İmar Planı doğrultusunda ilk olarak 30 metre genişliğinde ve 1150 metre uzunluğunda 12. Cadde’nin devamı olan Şehitler Caddesi’ne giden yolda çalışmaya başladı.

TARİHİ AN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami muhtarları ve dernekleri ile birlikte iki belediyenin teknik komitesinin çalışmalarını yerinde inceledi. Tarihsel bir an gördüklerini belirten Cumhurbaşkanı Muhittin Böcek, seçimden önce Kırcami hakkında bir söz verdiklerini ve atalarının yerlerini yasal zemine getirmek için ellerinden geleni yapmaya devam ettiklerini söyledi.

350 METRE GEÇTİ

Başkan Böcek, şu bilgileri verdi: “Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kırcami’nin 1/5000 ve 1/1000 planlarının onaylanmasından sonra plan notlarını Büyükşehir Belediyesi olarak hazırladık ve Kırcami’de açılması planlanan yollarda çalışmaya başladık. imar planı ile. .

Bilim İşleri Bölümü imar planı çerçevesinde 12. Cadde’nin devamı olan 30 metre genişliğinde ve 1150 metre uzunluğunda Şehitler Caddesi’nin yolunu açıyor. Rotadaki bir evin yıkılması da yaklaşık 350 metre açılan yolda gerçekleştirildi. ”

Annem beni göremedi

Soruşturma sırasında yaşlı bir kadın olan Kırcami asistanı, Başkan Muhittin Böcek’in çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Size güvendik, güvenimizi kaybetmediniz. Sonunda çalışma başladı. Umarım başarılı olursun. Yıllarca yerlerimizi yeniden inşa etmek istiyoruz. Annem, babam göremedi. Başkan Böcek, Kırcami hakkındaki vaatlerini unutmadıklarını belirterek, Kırcami halkının Muratpaşa Belediyesi ile birlikte hak ettiği gelişmeyi başarması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceklerini belirtti.

45 METRE YOL AÇILACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehitler Caddesi ile başlayan Kırcami’de yol çalışmaları Aspendos Bulvarı ile Bülent Ecevit Bulvarı’nı birbirine bağlayan 45 metre genişliğinde, 3 bin 470 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde 2320 metre uzunluğunda bir yolla devam edecek.

KEŞFETTİ

Öte yandan, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Temmuz 2019 meclisinde oybirliğiyle kabul edilen 1/25000 ve 1/5000 planlarına karşı açılan davalar konusunda Kırcami’de bir keşif yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Av. İbrahim Kurt ve Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa Belediyesi teknik komiteleri de hazır bulundu. Keşifte, Antalya Büyükşehir Belediyesi, takviye alanlarındaki eksiklikleri bilirkişi raporlarında savundu ve raporları savundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here