Alanya’nın hayali gerçekleşti!

Alanya

Bugün ilk çöp dökümü, 2017 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından tasarlanan ve tamamlanan ve 2019 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde seçilen Türkler İlçesi’ndeki Türkler Katı Atık ve Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nde gerçekleştirildi.

Alanya rüyasını 30 yıldır yaratan proje ile Gazipaşa israfı, Alanya’nın dahil edilmesi ve gelecekte bu tesiste toplanacak ve bertaraf edilecektir. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz ve birçok çöpçü çalışanı ve mühendis, namaz eşliğinde ilk çöp atma operasyonuna katıldı.

BAŞKAN YÜCEL: “ALANYA İÇİN TARİHİ ÖNEMLİ GÜNLERDEN BİRİ”

Projenin 30 yıldır Alanya’nın hayali olduğunu belirten Başkan Yücel, “Bugün bizim için çok önemli. 30 yıldır hayalini kurduğumuz bir projeydi. Alanya Kalkınma ve Hizmet Birliği (ALTAB) çatısı altında 16 belediye ve Alanya Belediyesi’nin birlikte gerçekleştirmek istediği projeydi.

2014 yılında hayata geçirilen ve ALTAB tarafından ihale edilen ve Muhittin Böcek döneminde tamamlanan Büyükşehir Kanunu ile Menderes Türel’in kuruluşuyla devam eden proje, ilk çöplük süreciydi.

“BAŞKALARIMIZDAN BAKANLARIMIZA HERKESE TEŞEKKÜRLER”

Muhittin Böcek, kendi projesi gibi Alanya’yı daha temiz bir Alanya yapmak için çaba harcadı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanımız, Murat Kurum, Menderes Türel, Muhittin Böcek, Hasan Sipahioğlu ve yönetimine, 17 belediyenin tüm belediye başkanlarına, çalışanlarımıza, bu döneme katkıda bulunan mühendislerimize katkıda bulundum . Alanya halkı adına herkese teşekkür ediyorum.

İyi şanslar ve kazanan Alanya olun ”. Cumhurbaşkanı YüBugün ilk çöp dökümü, 2017 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından tasarlanan ve tamamlanan ve 2019 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesicel’in konuşmasının ardından dua edildi ve ardından ilk çöp dökümü yapıldı.

PROJENİN GELİŞİM SÜRECİ

ALTAB çatısı altında Alanya, 16 belediye ve Alanya Belediyesi’nde 30 yıllık bir hayal olan proje için daha önce ortak bir çalışma yapılmış ve 2003 yılında zemin araştırmaları yapıldıktan sonra Türkler’de yapılmasına karar verilmiştir. İlçe.

2017 yılında gerekli izinler alındıktan sonra, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla proje, Menderes Türel’in kurulmasıyla yükselmeye başladı. 2019 seçimlerinde Muhittin Böcek’in Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle devam eden çalışmaların sonucunda tesis ilk çöp alımını bugün gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here