Kurban satış yerleri belirlendi!

Kurban satış yerleri belirlendi!

Kepez Belediyesi 31 Temmuz Cuma günü başlayacak Ramazan Bayramı için hazırlanıyor. Yaklaşan Ramazan Bayramı hazırlıkları kapsamında ilçede ilk olarak mağdur satış alanı olarak 3 puan belirleyen Kepez Belediyesi yer, bu alanlarda düzenlemeler başlattı. Bu yıl pandemi nedeniyle mağdur satış alanlarında hijyen kuralları en üst düzeyde uygulanacak. Mağdur pazarlara giriş ve çıkışlar kontrollü bir şekilde sağlanacaktır. Mağdur pazarların giriş noktalarına bir termometre yerleştirilecek ve girenlerin elleri dezenfekte edilecektir. Ayrıca koronavirüs önlemleri kapsamındaki maske ve sosyal mesafe kurallarına da dikkat edilecektir. Mağdurların satıcıları ve alıcılarının kurban satış bölgelerine maske olmadan girmelerine izin verilmeyecektir.

Hijyen kuralları en üst noktada uygulanacaktır

Mağdur satış çadırları sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenecektir. Geleneksel kurban pazarlık anlaşması bu yıl salgın nedeniyle yapılmayacak. Kepez Belediyesi, hijyen kurallarını her yıl olduğu gibi kurban satış alanlarında da en yüksek noktada uygulayacak. Mağdur satış bölgelerindeki yeme ve içme alanları, tuvaletler, duşlar ve lavabolar da sık sık temizlenecek ve dezenfekte edilecektir. Kurban satış alanlarındaki hayvan gübreleri her gün düzenli olarak alınacak ve siyah sinek püskürtme yapılacaktır. Bu yıl Kepez Belediyesi kurban satış alanlarını salgına karşı sterilize ederek hijyenik hale getirecek.

Kepez’de Kurban Satış Yerleri;

Varsak Menderes Mahallesi (emtia piyasasının kesimhanenin yanında bulunduğu alan), Çamlıca Mahallesi -Köseler Caddesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi 6277 caddeleri (satış ve kesim alanının önünde)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here