Muratpaşa’dan Sağlıklı Beslenme Okulu

Muratpaşa’dan

Muratpaşa Belediyesi, salgın nedeniyle evlerini haftalarca terk etmeyen ve pasif kalan bölge sakinleri için Sağlıklı Beslenme Okulu programını başlattı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve kadınlar için ilk etapta yürütülen program, belediyenin Alyazma, Giritli ve Gebizli Kadın Danışma Merkezlerinde hafta içi her gün düzenleniyor. Dersler Pazartesi günleri Girit, Salı-Perşembe günleri, Alyazma ve Cuma günleri Gebizli’de yapılır.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bayındır Park’taki Alyazma Kadın Bilgi Merkezi’nde açık havada yapılan derse, sosyal mesafe kurallarını da dikkate alarak katıldı. Cumhurbaşkanı Uysal, yaptığı konuşmada yetersiz beslenme alışkanlıklarının insanlığın bugün tansiyon ve şeker gibi kronik problemlerden kansere kadar mücadele ettiği birçok hastalığın altında olduğunu söyledi.

Bunun farkında olan Cumhurbaşkanı Uysal, Muratpaşa’da kültür olarak doğru beslenmeyi geliştirmek için Sağlıklı Beslenme Okulu ile seferberlik başlattıklarını belirtti.

Diyetisyenlerimiz kadınların bir araya geldiği günlere gidecek. Amacımız sadece kilo vermek değil “diyerek, sağlıklı bir diyetin sadece kilo vermekle kalmayıp, sadece estetik kaygılarla kilo verileceğini de belirtti.

“Ama hedef sağlıksa, özellikle de sadece kendi sağlığımız değil, aynı zamanda çocuklarımızın ve ailemizin sağlığı ise, nesiller için bir yöntem ve yöntem elde edebilmek çok değerli bir şeydir. Muratpaşa’daki diyetisyenimiz, doktorlarımızla yaptığımız çalışmalar beslenme kültürünü değiştirmek ve gelecek nesillere yayılacak doğru beslenme alışkanlıklarını kazanmak şeklinde olacaktır. Muratpaşa’daki komşularımızı zehirlemek için ‘Hayır’ diyoruz. Zehirlenmeye hayır. ”

Başkan Uysal, programın sadece kadınlarla sınırlı olmayacağını, ancak Muratpaşa’da yaşayan herkese ücretsiz danışmanlık hizmeti ile ulaşmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here