Alanya Belediyesi internet kafeleri dezenfekte ediyor

Alanya Belediyesi internet kafeleri dezenfekte ediyor

İçişleri Bakanlığı 81 İnternet Valiliği hakkında “İnternet Kafeler, Salonlar ve Elektronik Oyun Alanları” konulu bir genelge gönderdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, genelgede, 17 Mart itibarıyla faaliyetlerini durdurmaya karar verilen internet kafeler / salonlar ve elektronik oyun alanları, kontrollü sosyal yaşam döneminde çalışabilecekleri koşullar hakkında bilgilendirildi .

Buna göre Alanya’da normalleşme sürecinde faaliyet gösteren internet kafeler dezenfekte edilmeye başlandı.

32 KAFES DEZENFEKTE

1 Temmuz’dan bu yana faaliyet gösteren internet kafeler, Alanya Elektrikçiler Odası, Elektronik ve Sıhhi Tesisatçılar ve Alanya Belediyesi işbirliğiyle Covid-19 tehdidine karşı dezenfekte ediliyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı dezenfeksiyon ekibi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, 32 internet kafede dezenfeksiyon yapılmıştır.

“EĞİTMENİMİZLE DAİMA”

Dezenfeksiyon ekibine eşlik eden Elektrikçiler, Elektronik ve Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı İlyas Bayır bu konuda açıklama yaptı; “Odamızda kayıtlı ve covid-19 nedeniyle uzun süredir kapalı olan internet kafelerimizde Alanya Belediyesi ile dezenfeksiyon gerçekleştirdik.

Bu süreçte Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel’e ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekibine meseleye titizlikle yaklaşan zanaatkârlarımıza teşekkür ediyorum. Her zaman esnaflarımızla olmaya devam edeceğiz. Herkese sağlıklı günlerimizi eski yaşam düzenimize en kısa sürede dönme umuduyla diliyorum. ” dedim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here