Özel hastanelerden SGK'ya talep!

Özel hastanelerden SGK

İşte makale:
“Biliyorsunuz yeni tür koronavirüs ile mücadelede Türkiye birçok gelişmiş batı ülkesini geride bıraktı ve olağanüstü bir başarı gösterdi. Başarılı sağlık sistemi sayesinde salgının etkili tedavi yöntemleri ve salgının olumsuz etkilerine karşı mücadele en aza indirildi .

Bu başarıda kamu, özel, üniversite, tüm sağlık kurumları ve çalışanları büyük fedakarlıklarla mücadelede ülkemizin yüzü haline geldi ve maddi ve manevi kayıpları önledi. Yaklaşık 19 hastada Covidien generalinin% 25-30’u Türkiye’de özel hastanelerde tedavi edildi. Bu dönemde, özel hastaneler, diğer hastalarının ciddi şekilde azalması ve COVID-19 hastaları için yüksek bakım hizmetleri maliyeti nedeniyle ciddi ekonomik zorluklar yaşamıştır. Ancak ulusal görev bilinciyle kesintisiz hizmetlerine devam ettiler.

Hem servis hem de yoğun bakım ünitelerinde bulunan COVID-19 hastalarının takip ve tedavi maliyeti çok yüksektir ve bunların bir kısmının Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanması özel sağlık kurumlarının ekonomik kayıplarını azaltmıştır Nispeten.

Ancak, salgın nedeniyle hastanelere ödenen yoğun bakım ve servis ücretleri Avrupa ve ABD’dekilere kıyasla çok düşüktür. Buna rağmen, sürece çok katkıda bulunan kurum ve çalışanlardan takdir ve takdir beklerken, böyle bir uygulama sektörü ve çalışanlarını derinden üzdü.

Durum böyle olunca, Türkiye Covidien-19 iyi bir noktadayken kavga ile hastanenin yanı sıra Covidien-19’un hastaneye kaldırıldığı hasta sayısına göre sadece bir duyuru ile iptal edildi Salgın sürecinin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan salgın bakım ödemeleri olarak tamamlanması ve başvurunun geriye dönük olarak başlatılmasının ve on gün önce geçerli olmasının nedeni tarafımızdan anlaşılmadıysa.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürürlüğe konulan bu uygulamanın, ülkemizin COVID-19 ile mücadelesinde elde edilen başarıya önemli ölçüde zarar vereceğini ve yetkililerin dikkatine sunacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz. “

Özel Hastaneler Platformu Derneği Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here