Muratpaşa Temizlik İşleri müzik grubu gecenin yıldızı oldu

Muratpaşa Temizlik İşleri müzik grubu gecenin yıldızı oldu

Antalya’da akşamları Muratpaşa Belediyesi ve Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın sosyal medya hesaplarından paylaşılan yaklaşık 4 dakikalık mini konser klipleri kısa sürede rekor görüntülere ulaştı.

On binlerce kişi videoyu saatler içinde izledi, binlerce kişi beğendi ve paylaştı. Muratpaşa Belediyesi logolu turuncu tişörtlerle klarnetten kemana, davuldan elektrosaza ve sabitlemeye kadar 14 müzisyen birbiri ardına oynadıkları hareketli parçalarla gecenin sevinci oldu.

Antalya, Muratpaşa Belediyesi tarafından 2. bin yeraltı çöp konteynerinin montajı için 2016 yılında düzenlenen törende bu müzisyenleri tanıdı. Töreni oynadıkları eserlerle bir festivale dönüştürdüler. Törenden yükselen müziğin sesini duyan Muratpaşalılar, çevik ritimlere eşlik eden balkonlara, işyerlerinin penceresine kadar yükseldi. O gün iz bırakan müzisyenleri bir araya getiren yalnız müzik değildir. Her biri keman, klarnet, kravat, klavye, darbe ile Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Departmanında da çalışıyor.

NESET ERTAŞ’TAN ROMA HAVALİMANINA

Mini konserin çekimleri Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde yapıldı. Enstrümanları ile Kültür Merkezine gelen müzisyenler fuayede kısa hazırlıkları sonrasında konser salonuna gittiler ve birkaç küçük provadan sonra Neşet Ertaş’tan en tanınmış taksilere ve oyuna muhteşem bir performans sergilediler. Türk sanat müziği atmosferi.

DİĞER PROGRAMLARDA BULUŞMAK

Ekibin en üst düzey üyelerinden Erol Ceylan, yöneticileri tarafından kendilerine verilen görevle bu kısa konser için grubu yeni isimlerle bir araya getirdiklerini söyledi. Sosyal medya hesaplarından yayınlanan konser için Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde enstrüman çalan herkesi araştırdıklarını, bulduklarını ve temasa geçtiklerini belirten Ceylan, “Provalara başladık. Güzel ve eğlenceliydi. Başarılıydı. Bu fırsatı bize verdikleri için başkanımıza teşekkür ederiz. Arkadaşlarımızın eline sağlık. Umarım başka programlarda da görüşmek dileğiyle. ”

“LÜTFEN BEĞEN”

30 yıldır çantayı oynayan Metin Yeşilçimen, işi duyduğu anda, herhangi bir yanıt beklemeden çalışmayı kabul ettiğini söyledi. Yeşilçimen, “Ben de herkesin bundan hoşlandığını düşünüyorum. Hoşuna gitmeli. Lütfen beğen “dedi.

Grubun en renkli isimlerinden Ekrem Şayhan, 15 yıldır Muratpaşa Belediyesi’nde çalışıyor. Titreyen bıyığıyla ünlü olan Şayhan, “Arkadaşlar, güzel arkadaşlar. Hepsi iyi müzisyenler. Birlikte bir şeyler yapmaya çalıştık. Adem Yaşar 4 yaşındayken keman aldığını, “Babamız bizim mesleğimiz, atımız bizim mesleğimiz” dedi. Yaşar, Aydın Kanza Park’ın müzisyenlikle birlikte temizlenmesinden de sorumlu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here