Muratpaşa’da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Muratpaşa’da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Muratpaşa’da 31 Temmuz’da başlayacak olan Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında kurban kesim ve satış yerleri belirlendi. Bölge Mağdur Hizmetleri Komisyonu Muratpaşa’da kurbanlık mezbahası olarak 8, Ermenek ve Bayındır ilçelerinde iki nokta belirledi. . Muratpaşa Belediyesi belirlenen alanlarda hazırlık çalışmalarına başlamıştır.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ermenek ve Bayındır ilçelerindeki kurban satış yerlerinin zaman içinde kurban kesim yeri olarak hizmet vereceğini belirterek, sigorta ve Guzeloba, Çağlayan, Konuksever, Yenigün, Sedir mahallelerinin kapalı pazarlarının kurban olarak düzenleneceğini de sözlerine ekledi.

RANDEVU SİSTEMİ

Muratpaşa Belediyesi’nin geçmiş tatillerinde uyguladığı randevu kesme hizmetinin bu yıl da devam edeceğini kaydeden Belediye Başkanı Uysal, randevularının Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı telefondan yapılacağını belirtti. Kesimhanelerde Muratpaşa Belediyesi Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yürütülecek olan 20 saatlik kurbanlık kesim personeli eğitim ve gelişim kursunun veya kasaplık sertifika personelinin bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Uysal, kurbanların ücretsiz Muratpaşa Belediyesi.

GİRİŞLER KONTROL EDİLECEK

Koronavirüs önlemleri kapsamında satış ve kesim alanlarında fiziksel mesafenin en az 1,5 metre tutulacağını belirten bir maske takılması zorunlu olacak, “Satış alanına uygun olarak 8 metrekareye kontrollü giriş sağlanacak. 2020 Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına İlişkin Tebliğ ile ”. dedim.

YANGIN ÇEKMEK İSTENMEYENLER

Cumhurbaşkanı Uysal, satış ve kesimhanelerin girişinde vatandaşların ateşlerini ölçeceğini ve 38 derecenin üzerinde ateşi olanların girmesine izin verilmeyeceğini de sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanı Uysal ayrıca el antiseptiklerinin hem satış hem de mezbaha girişlerine ve bölgede belirlenen noktalara yerleştirileceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here