Antalyalı Bilim Kurulu üyesinden salgına dair açıklama!

Antalyalı Bilim Kurulu üyesinden salgına dair açıklama!

Eşi Doç. Kaz Dağları’ndaki Farmidaya Butik’de Didem Yalçın ile vakit geçirmek. Yalçın, “Temiz havası ve güzel manzarası nedeniyle Kaz Dağları’nı tercih ettik. Böyle bir yerde tatil yapmayı tercih ettim çünkü daha az insanın ve daha az riskin olduğu butik oteller var. ”

VİRÜS ANTALYA’DA ARTIYOR

Virüsün Mart ayı itibariyle Antalya’da görülmeye başladığını belirten Profesör. Ata Nevzat Yalçın, Nisan ve Mayıs aylarında salgında artış eğiliminde olduğunu söyledi ve şunları söyledi:

“Düşüş Mayıs sonuna doğru başladı. Sağlık Bakanlığı ve diğer bakanlıklar tarafından alınan önlemler burada ciddi bir katkı sağladı. Bu düşüşle birlikte, bu tedbirlerin bazıları kaldırılmış ve dava sayısı artmıştır. Çevremize aramızda en az 1,5 metre sosyal mesafe bırakmak önemlidir. Ancak, dışarıda bir maske kullanmalı ve her 3 saatte bir değiştirmeliyiz. Özellikle ıslanırsa hiç kullanılmamalıdır. ”

HAVUZA DİKKAT! DENİZE GİRİN

Antalya’nın bir deniz kenti olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yalçın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yani denize girerken sorun yok. Havuzlarda kişi başına 4 ila 6 metrekare ayarlamak gerekir. Havuzların etrafındaki şezlonglar ıslak kalmamalı ve etraflarında çok fazla malzeme olmamalıdır. Burada, bu önlemler ve kısıtlamalar ile virüs Haziran’dan itibaren azalmaya başladı. Ama daha sonra arttı. Böylelikle, nişan, düğün, askerleri görme gibi farklı etkinliklerden dolayı toplanan insanlar… Sosyal mesafeye uymama gibi konular dava sayısında artışa neden oldu. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here