Serik Kültür Merkezi inşaatı hızla devam ediyor

Serik Kültür Merkezi inşaatı hızla devam ediyor

Serik’in Gedik Mahallesi’nde 20 bin 140 metrekare alan üzerine inşa edilen Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’nin inşaatı artıyor.

Vatandaşların yoğun talebi ve ilçe ihtiyacı göz önüne alındığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla bin kişilik bir düğün salonunun inşası projeye eklendi. Yatırım değeri yaklaşık 60 milyon TL olan proje tamamlandığında ilçede kongre, konferans, kültürel etkinlik ve düğün gibi organizasyonlara hizmet edecek önemli bir merkez bulunacak.

SOSYAL VE KÜLTÜREL YAŞAM CANLI Olacak

Serik’in sosyal hayatını canlandıracak kültür merkezi ve düğün salonunun inşaatı hızla tamamlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bilim İşleri Müdürlüğü tarafından revize edilen proje iki ayrı bloktan oluşuyor. Bloklardan birinde 4 katlı ve bin kişilik bir salon, 250 kişilik salon, fuaye, sahne arkası, prova odaları, atölyeler, kostüm odaları bulunmaktadır. Ayrıca sosyal etkinlikler ve programlar düzenlemek için güzel sanat galerileri ile sanat ve mesleki eğitim kurs alanları bulunmaktadır.

MODERN DÜĞÜN SALONU

1940 metrekarelik diğer tek blok bin kişi kapasiteli bir düğün salonu ve ilçenin önemli ihtiyacını karşılamak için çok amaçlı bir salon olarak planlandı. Projede ayrıca 9 bin metrekare açık alan ve kare tasarım, iç mekan kullanımı için 220 araç kapasiteli otopark bulunuyor. Açık hava etkinliklerinin yapılacağı bu alanda Serik’te yaşayan vatandaşların çok amaçlı faaliyetlerinin ana merkezi olması hedeflenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here