Konyaaltı Sahili'nde ihlallere müdahale!

Konyaaltı Sahili

3 Temmuz Cuma günü, Antalya plajlarından insanlara en sağlıklı şekilde fayda sağlamak için kontrolüne kararlılıkla devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yoğun şikayet ve talepleri doğrultusunda, Konyaaltı Plajı, Kıyı Kanunu, Konyaaltı Plaj Alanı Yönetim Usul ve Esasları ile Mavi Bayrak kriterlerine aykırıdır. kısıtlayıcı uygulamaları olan işletmeleri denetledi ve çelişkileri ortadan kaldırmak için 3 günlük bir uyarı verdi.

İHLALLERE MÜDAHALE

Son kullanma tarihinden sonra Büyükşehir Belediyesi ekipleri bugün sahilde başka bir inceleme daha yaptı. Uyarısına rağmen, ihlalleri ortadan kaldırmayan işletmelerin ihlallerine müdahale edildi. Vatandaşların Konyaaltı Plajı’ndan en iyi şekilde faydalanabilmeleri ve plajı geniş ve rahat kullanabilmeleri için işletmelerin lobileri, sınır elemanları ve kamu yollarının ihlalleri ortadan kaldırılmaya başlandı. İşyerleri sınırları içerisinde zâviye ve ihlallerin meydana getirilmesi sağlanmıştır.

KORUMA HAKKI VATANDAŞLARI

Büyükşehir Belediyesi Kıyı Yapıları Şube Müdürü Nilgün Şeber Kahraman, 2018 yılında hazırlanan Sahil Hukuku, Konyaaltı Plaj Alanı Yönetim Usulleri ve Mavi Bayrak kriterlerine göre plaj vatandaşlarının en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak için işgal ve ihlal durumlarına müdahale ettiklerini belirtti. Halk ihlalleri nedeniyle rahatça yüzemeyecekleri ya da yürüyemeyecekleri yönündeki yoğun şikayetlerin altını çizen Kahraman, vatandaşın hakkını korumakla yükümlü olduklarını belirtti. Nilgün Şeber Kahraman, teftişlerin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here