Binlerce Antalyalı sahilde sinema keyfi yaşadı

Binlerce Antalyalı sahilde sinema keyfi yaşadı

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen ‘Plajda Sinema / Maskeli Sinema Var’ etkinliği, biri çocuklara yönelik olmak üzere toplam 17 gösterim ile binlerce film severle bir araya geldi.

Pandemi döneminde aylarca sinema isteyen vatandaşlar, Konyaaltı Plaj Varyant Meydanı’nda düzenlenen açık hava sinemasında sosyal mesafe kurallarına göre belirlenen koltuklarda oturarak yıldızların altında sinema keyfinden keyif aldılar.

HİJYEN KURALLARI EN YÜKSEK DÜZEYDE KALDI

Hijyen ve sağlık kuralları çerçevesinde yapılan etkinlikte, vatandaşlara çevrimiçi rezervasyon sistemi ile normal sinemalarda olduğu gibi bir yer seçme fırsatı verildi. Yoğunluğu önlemek için 2 giriş noktasının oluşturulduğu alanda konuklar ölçüldü ve bir maske verildi. Koltuklar filmden önce ve sonra tek tek dezenfekte edildi. Koltuklar arasındaki 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralı titizlikle uygulandı. Tüm kuralların ve güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde gerçekleştirildiği etkinlik, vatandaşların gönül rahatlığı ile film izlemelerini sağladı.

YILDIZLARIN ALTINDA SİNEMA KEYFİNİ ÇIKARIN

‘Organize Eserler Sazan Sarmalı’, ‘Biz Benziyoruz’, ‘Bizim İçin Şampiyon’, ‘7. Koğuşta Mucize gibi Türk Sineması’nın güzel eserleri, “Hedefim Sizsiniz”, “Aykut Enişte” ve ” Merhaba, Güzel Vatanım “Antalya halkıyla buluştu. Yüksek talep nedeniyle yer bulamayan vatandaşlar, alanın dışındaki çimlerin üzerine oturdu ve filmleri izledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here