Kepez’in ambulans filosu büyüyor

Kepez’in ambulans filosu büyüyor

Kepez Belediyesi hizmet binasının yanında bulunan Belediye Tıp Merkezi, sağlık ağını her geçen gün genişletiyor.

Kepez Belediye Tıp Merkezi sakinlerine sunulan ambulans filosunu genişletiyor. Kepez Belediye Meclisinin Temmuz Olağan Toplantısı’nda alınan kararla birlikte Tıp Merkezi’nin ambulans sayısı 3’ten 5’e yükseldi. Antalya Acil Sağlık Hizmetleri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2 ambulansın Belediye Tıp Merkezine devredilmesi kararı Birim, belediye meclisi tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Belediye Sağlık Merkezi olarak hizmet vermeye başlayan ve Sağlık Bakanlığının genel sağlık politikası koşullarına sahip olduğu için Tıp Merkezi statüsüne alınan kurum, teknik desteği ile 2017 yılından bu yana vatandaşlara sağlık hizmeti vermektedir. altyapı, uzman hekim personeli ve nitelikli sağlık personeli.

Belediye Tıp Merkezi içerisinde; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi, Engelli Koordinasyon Merkezi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ağız ve Diş Sağlığı, Göz, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi Kliniği, Psikolojik Destek Servisi, Kanser Tarama Merkezi, Ev Sağlığı, Diyetisyen, Laboratuvar ve İnsan eczane var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here