Buldukları mücevheri belediyeye teslim ettiler

Buldukları mücevheri belediyeye teslim ettiler

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’daki temizlik işçileri Fikret Tayhun, Okan Şahin ve Murat Denizkaya, her gün kendilerine çizilen güzergâhta çöp konteynerlerini boşaltırken, bugün konteyner dışında kalan kutu Tayhun’un dikkatini çekti. Kutunun çöp olabileceğini düşünen Tayhun, içinde bir ağırlık hissettiğinde kutuyu açtı.

Kutuda biraz mücevher ve mücevher gören Tayhun, önce arkadaşlarıyla birlikte çalıştığını bildirdi ve Temizlik İşleri Müdürü Meltem Dağlı’ya ulaştı. Günlük işlerini başka bir ekibe transfer eden belediye çalışanları, takı ve mücevheri sahibine teslim etmek için derhal belediyeye geri döndüler ve mücevherleri ve mücevherleri Belediye Başkanı Uysal’a götürerek belediyeye götürdüler.

Başkan Uysal, kutunun nerede olduğu ve mücevher ve mücevher sahibine ne kadar ulaştığı hakkında bir açıklama yapmayacaklarını söyledi. Başkan Uysal şunları söyledi:

“Komşularımıza sesleniyorum. Bunu yanlışlıkla attığını düşünen ve olduğunu ispatlayabilen komşumuza teslim edeceğiz. Değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Muratpaşa Belediyesi’ne uygun olanı yaptılar. Belirli bir ücretle çalışan meslektaşlarımız, sokaklarımızı tüm gün yaşanabilir ve temiz hale getirirken, aynı zamanda çocuklarının haksız kazançlar ve kıyamet yapmamaları için gereken ahlaki duyarlılığı gösteriyorlar. Duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Bu gerçekten ahlaki bir tutum, gerçek bir sosyalist düşünce, insan tarafı bir düşünce. Başka bir deyişle, sınırlı bir maaşınız olacak, ancak bu takılara girmeyeceksiniz. Tebrikler tebrikler. Onlarla gurur duyuyorum. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here