Akseki Aldürbe Yaylası'nın yolu yapıldı

Akseki Aldürbe Yaylası

Büyükşehir Belediyesi, Akseki’nin Çimenleri, Aldürbe Yaylası’na gidebilen ancak bozuk yol nedeniyle Canavar Bölgesi ve Gök Çukur mevkiine ulaşamayan göçmenlere yol açtı. Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Müdürlüğü, göçebelerin Gök Çukur mevkiine ekipler tarafından açılan ulaşımını sağladı.

GÖÇMENLERDEN YOL İÇİN TEŞEKKÜRLER

Hayvan üzerindeki eşyalarını ve yiyeceklerini platoya geri götürmek zorunda kalan göçebeler, araç seyahatine uygun hale getirilen yoldan platoya ulaşma fırsatına sahipti. Göçmenler yaz aylarında arılar için platoya gitmek zorunda olduklarını belirttiler

Büyükşehir Belediyesi, Akseki Çimi Aldürbe Yaylası’na gidebilen ancak bozuk yol nedeniyle Canavar Bölgesi ve Gök Çukur’a ulaşamayan göçmenleri kurtarmaya geldi. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi ekiplerinin açtığı yolla göçmenler Gök Çukur mevkiine ulaştı.

GÖÇMENLERDEN YOL İÇİN TEŞEKKÜRLER

Hayvan üzerindeki eşyalarını ve yiyeceklerini daha önce platoya geri götürmek zorunda kalan göçebeler, otomobile adapte edilmiş yolla platoya ulaşma fırsatı buldular. Göçerler, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e yaz aylarında arılar için yaylaya gitmeleri gerektiğini söyleyerek teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here