Kepez'in sosyete pazarı açıldı!

Kepez

Kepez’in “Toplum Pazarı” törenle açıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Antalya Mobil ve Sabit Sebzeler, Meyve Esnaf Odası Başkanı Bülent Kaplan ve vatandaşlar Toplum Pazarının açılışına katıldı. Toplum Pazarının açılışında konuşan Antalya Mobil ve Sabit Sebze ve Meyve Esnafları Başkanı Bülent Kaplan, “Covid 19 sürecinde her zaman esnaflarımızla birlikte olan esnaf dostu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Belediye kiracılarından 3 aylık kira ve bank açamayan bu alanda bank açtı. Sonsuza dek teşekkür ederim. Yaklaşık 40 esnaf bu alanda bir tezgah açacak. Toplum Pazarı, Köy Pazarımızın devamının çeşitliliğini sağlayacaktır. Başkanımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum. ” dedim.

Farklı bir cazibe, Kepez için farklı bir değer

Toplum Pazarının açılışında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kasım 2019’da ParkFuntastic’te açılan Köy Pazarının ve açacakları Toplum Pazarının Kepez’e farklı bir cazibe ve değer getirdiğini söyledi. Başkan Tütüncü, “Geçen yıl Antalya’nın hemen yanındaki bu muhteşem ormanlık alanlarda tamamen farklı bir hareketlilik yaratmak istedik. Bu fikre dayanarak, Kasım 2019’da kadın üreticilerimizin ürünlerini kendi emek ve göz ışıklarıyla bu güzel ortamda Antalya halkıyla paylaşabilecekleri güzel bir pazar açtık. Bu heyecanı Mart ayının başına kadar yaşadık.

Covid-19 salgını nedeniyle Köy Pazarı’nı bir süre kapatmak zorunda kaldık. Haziran ayında bu pazarın yeniden açılmasının önündeki engeller kaldırıldığında, hemen kolları sıvadık, Köy Pazarı’nı açtık ve bir yenilik yaratmak istedik. Antalya halkı uzun bir süredir Kepez’de bir Sosyal Pazar kurmamızı istedi. Bu projenin hayata geçirilmesini ve burada seferber edilmesini istedik. Bu güzel pazar hem Antalya için bir cazibe hem de Kepez için farklı bir değerdir. Ve bu güzel pazar bizim elimizde doğdu. ” O konuştu.

Kepez’in bir tarafı her zaman esnafına bakar

Tüm çalışmalarımızı sivil toplum, özellikle Esnaf Odaları ile birlikte yapmak için büyük bir alışkanlık, önemli bir gelenek haline getirdik. Cumhurbaşkanı Tütüncü, “Kepez’in bir tarafı her zaman esnaflarına bakar. Covid-19 salgını için de aynıydı ve normalleşme sürecinde, şehrimiz için güzeller yaratmaya devam edeceğiz, esnaflarımızla birlikte, özellikle normalleşme sürecinde, özellikle piyasalar farklı bir hareket kazandığında veya hepimizin farklı bir harekete ihtiyacı olduğunda.

40’tan fazla esnaf Toplum Pazarında bir tezgah açacak. Esnaflarımız akşamları burada satmak istediğimizi talep ettiler. Bir bakıma, burayı akşam pazarına çevirelim. İstek bana geldi ve kabul ettim. Bu yüksek toplum pazarı akşam saat 22: 00’ye kadar açık kalacak. Birçok tekstil ürünü, birçok marka ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Esnaflarımızla birlikte şehrimizde güzellikler yaratmaya devam edeceğiz. Köy Pazarı’ndan hem tarım ürünleri hem de el sanatları satın almanın yanı sıra şehre farklı bir hareketlilik, çam ormanları arasında güzel bir hafta sonu ve köy pazarı satın alma fırsatına sahip olacaksınız. ” dedim.

Her hafta canlı müzik

Haftasonu burayı özel bir rekreasyon alanı yapmak istediklerini belirten Başkan Tütüncü, “Pazar günleri yetenekli gençleri desteklemek için önemli bir işlev olacak. Her hafta canlı müzik dinleyeceksiniz. Yerel sanatçılarımızdan biri, Antalya’nın değerleri… Bugün burada açtığımız bu olay sadece bir pazar açılışı değil. Farklı bir yaşam algısına yol açacak, bunun çok ötesinde bir anlam ve hafta sonlarını kendimize ve sevdiklerimize tanımlamanın farklı bir yolunu sağlayacak bir iş yapıyoruz. ” O konuştu.

Dualarımız dinlemesin, bayraklarımız inmemeli

Sözlerini bir mesajla tamamlamak istediğini ifade eden Başkan Tütüncü, “Bugün, 5 Temmuz 2020… Ulusal mücadelemizin farklı cephelerinde şanlı kahramanlarımızın destansı mücadeleleri sonucunda Bağımsızlık Savaşı’nı kazanan aziz milletimiz , işgal güçlerini kaldırarak Anadolu’nun dört tarafına geldi. onu yere geri gönderdi. Burada, Ulusal Mücadelenin farklı cephelerinde yaşanan mücadeleler sonucu Antalya’ya gelen İtalyanlar, 2 yıl sonra, umutlarını düşündükleri 5 Temmuz 1921’de şehri terk etmek zorunda kaldılar. 5 Temmuz 1921, Antalya’nın ülkemizin büyük zaferi ile düşman işgalinden sağ çıktığı tarihtir. 99. yılınız kutlu olsun.

Ulusal mücadelemizin ölümsüz kahramanları olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Antalya’daki ulusal mücadelenin en önemli kahramanlarından biri olan Mustafa Haşmet’i, düşmana karşı ilk mermiyi merhametle ve şükranla onurlandırıyorum. Aziz ekdadımızın yeri cennet olsun. Bu topraklar sonsuza dek milletimizin vatanı olsun. Dualarımız dinlememeli, bayraklarımız düşmemeli. “Konuşmaları takiben Kepez Sosyal Pazarı kurdele ile açıldı. Cumhurbaşkanı Tütüncü ve açılışına katılan konuklar sosyal pazarı gezdi. ParkFuntastic ziyaretçileri, canlı müzik ve halk danslarıyla keyifli bir hafta sonu geçirme fırsatı yakaladı gün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here