Kepez'de çocukların ve gençlerin yüzünü güldürecek karar!

Kepez

Temmuz ayında Kepez Kent Konseyi 2. Yeniden Birleşme Toplantısı Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında yapıldı.

Meclis’in ikinci oturumunda komisyonlara yönlendirilen 10 gündem maddesi görüşülmüş ve oybirliğiyle kabul edilmiştir. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyeye ait olan tüm salgın süreçte Türkiye’ye örnek olmak için 3 aydır gayrimenkul kiralama kararından oybirliğiyle kabul edilen gündem arasında yer aldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Covid-19 salgını sürecinde yaşanan ekonomik zorluklardan dolayı kiracıları desteklemek ve esnafın işyerlerinde faaliyetlerini sürdürmelerini sağlamak için böyle bir karar verdiklerini söyledi. Başkan Tütüncü, her zaman zanaatkar bir belediye olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Gündemin üçüncü maddesi olan Ayanoğlu İlçesi’nde spor sahasının kiralanması konusundaki görüşlerini 10 yıl boyunca dile getiren Cumhurbaşkanı Tütüncü, “Ayanoğlu İlçesinde ciddi bir yatırımı ve yeri olan bir spor kompleksi var. bir kafeterya.

Bunun gibi komplekslerimizi 3 yıllığına kiraladığımızda, operatör bölgeye yatırım yapmakta zorlanıyor. Bu nedenle, kar elde edemediğinde, bir süre sonra, kiradan sonra hevesle girer ve dönemini bitiremez. Kepez’de şu ana kadar 22 bölge spor sahası yaptık. Mahalledeki çocuklar ve gençler, 17: 00’a kadar tüm Mahalle Spor Sahalarından yararlanmaktadır. Ve burada, çocuklarımızı ve gençlerimizi güzel bir spor ve oyun alanları ile bir araya getiriyoruz.

Saat 17: 00’den sonra, oranın bakımını, bu kompleksin bakımını üstlenirler ve belediye, fazladan bir personel istihdam ederek, fazladan bir personel maliyeti ortaya çıkararak girdilerine herhangi bir etki yaratmaz. Yani belki bir mahalle spor alanı ararken farklı düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, 22 ilçe spor sahası olduğunu ve bu yıl 5 yeni ilçe spor sahası yapacağımızı göz önüne aldığımızda, göl bir damla haline geliyor. Bu nedenle, bu 10 yıllık kiraların kiralamasının bazı yerlerde hem yatırımcıların para kazanması hem de oraya yatırım yapması açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Çok iyi geliri olan yerler var, orada iyi bir operatör bulma imkanı var. ”

Kepez’in çocukları ve gençleri için iyi haber

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de toplantıda gündemin 4. maddesi hakkında bilgi verdi. Plan ve Bütçe Komisyonuna devredilen Düdenbaşı Mahallesi’nde Gazi Bulvarı’nda bulunan arsada belediye tarafından hazırlanan proje eklerine göre yapılacak Çocuk ve Gençlik Eğlence Merkezi ile ilgili olarak, Başkan Tütüncü; “Hal Kavşağı olarak bildiğimiz Düdenbaşı Mahallesi’nde belediyemizin 20 bin metrekarelik bir alanı var.

Uzun çabalardan sonra, oradaki mülkiyet sorunlarını çözmemize yardımcı oldu. Ancak, Gazi Bulvarı’ndaki köprü kavşağı sırasında, bu köprü kavşaklarını yapan şirketin bunun yerine bir sahaya ihtiyacı vardı. Kamu yararı fikriyle bu firmaya sunmuştuk. Daha sonra, kavşaklar sona erdikten sonra, bu alan boşaltıldı. Düdenbaşı Mahallesi sakinleri de bölgelerindeki belediye hizmet bölgesi hakkında bir değerlendirme yapmak istediler.

Özellikle akşamları oldukça geniş olan bölge, güvenlik açısından çeşitli kaygılar getirdi. Neyse ki, şimdiye kadar somut bir dava veya rahatsız edici bir yaklaşımla karşılaşılmadı. Bazı geniş alanların mahalle arasında bağımsız olması hemşirelerimizin geçmesini rahatsız ediyor. Ne tür bir yaklaşım ortaya koyabileceğimizi düşünürken, çocukların ve gençlerin bölgede eğlenebilecekleri şehrimize değer katacak güzel bir yatırım getirebilirsek mutlu olacağımızı düşündük.

Ayrıca arkadaşlarımızla ne istediğimize dair bir proje hazırladı. Bu bir konsept çalışmasıydı. On yıllık kira ile bir ihale açmayı ve burada açık ihale yöntemiyle ve tacirler arasında kiralamayı uygun gördük. Şehirlere benzer yatırımlar yapılmakta ve bu yatırımlar sadece mahalleyi değil, farklı cazibe merkezlerini de getiren önemli bir çalışmadır. Kalbimize göre Düdenbaşı Mahallemize güzel bir konsept getireceğiz.

Özellikle Antalya çevre yolundaki konumu ve hemen yanındaki 5.000 metrekarelik park alanı ile son derece çekici bir çekim ve çekim merkezi haline gelecektir. Özellikle Düdenbaşı sakinlerinin sıkça dile getirdiği karanlık ve terk bu vesileyle kaldırılacak. “O konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here